صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه های معاونت 


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز اولین دوره آموزش و تربیت بهورزان دارای مدرک دانشگاهی در هرمزگان
آغاز اولین دوره آموزش و تربیت بهورزان دارای مدرک دانشگاهی در هرمزگان

 

آغاز اولین دوره آموزش و تربیت بهورزان دارای مدرک دانشگاهی در هرمزگان

اولین  دوره آموزش و تربیت بهورزان دارای مدرک دانشگاهی در4 مرکز آموزش بهورزی درهرمزگان اغازشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در راستای تامین و ارائه مراقبت های اولیه بهداشتی درمانی در روستاهای تحت پوشش آموزش فراگیران بهورزی دارای مدرک تحصیلی پرستاری ،بهداشت عمومی ،مامایی و بهداشت محیط آغازشد.

دکتر محمود حسین پور افزود : دراین دوره تعداد 25 نفر از پذیرفته شدگان که در مرکز آموزش بهورزی شهرستانهای بندرعباس ،قشم ، بندرلنگه و میناب طی 6 ماه آموزش های تئوری و عملی و کارورزی مهارت لازم راکسب خواهندکرد و بعد ازطی این مدت درخانه های بهداشت مربوط به عنوان بهورز به ارائه خدمات و مراقبتهای اولیه بهداشتی می پردازند.

وی بیان کرد: بهورزان نمونه بسیار مناسبی از فناوری کم هزینه و بهترین پیام آوران سلامت در کشورند که با تلاش مضاعف خود و با کمترین امکانات ، نقش مهمی در پیشگیری از بیماری ها و صیانت از سلامت مردم دارند.

رئیس گروه آموزش بهورزی و بازآموزی برنامه های سلامت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت : هدف نهایی

وکلی مرکزآموزش بهورزی حفظ،  تامین و ارتقاء سلامت جامعه  روستایی از طریق تربیت بهورز و افزایش سطح آگاهی و مهارت بهورزان توسط مربیان آموزش بهورزی در زمینه ارائه خدمات بهداشتی درمانی اولیه جامعه می باشد.

لیلا حدادی  افزود: این افراد پس از کسب نمره قبولی در آزمون کتبی  و پس از مصاحبه  و مراحل گزینش ، جهت خانه بهداشت های غیرفعال پذیرش شده اند .

 


٠٩:٥٤ - 1400/07/25    /    شماره : ٢٤٥٦٥    /    تعداد نمایش : ١٤٢خروج