صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه آموزشی مکمل یاری آهن و ویتامین D

 

 

 

 

 

 

باسمه تعالی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دکتر حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان از برگزاری کلاس آموزشی طرح آهن یاری و مکمل ویتامین Dتوسط مامای مرکز بهداشتی درمانی زیارتعلی در دبیرستان دخترانه صدیقه کبری (س) خبر داد .

دکتر حسینی در این رابطه گفت : اجرای طرح مکمل یاری با قرص ویتامین D یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین برنامه‌ها در شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش است در واقع این ویتامین موجب افزایش جذب کلسیم از روده و انتقال آن به استخوان‌‌ها برای حفظ میزان کلسیم و فسفر می‌شود و کمبود آن نیز موجب پوکی استخوان در بزرگسالی و راشیتیسم در کودکی میگردد.


وی اظهار داشت: این طرح در 9 ماه به صورت هر ماه یک عدد قرص ویتامین D و 16 هفته هر هفته یک عدد قرص آهن بین دانش آموز دختر و پسر دوره اول و دوم متوسطه توزیع می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان گفت : آگاهی مدیران و دانش آموزان در زمینه ضرورت استفاده از این مکمل ها و چگونگی مدیریت و برنامه ریزی برای توزیع مناسب این مکمل ها در بین دانش آموزان و موارد منع مصرف در اجرای موفق این برنامه حائز اهمیت می باشد و در این راستا شبکه بهداشت اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی برای مدیران مدارس و دانش آموزان نموده است .


١٠:٥٣ - 1396/09/20    /    شماره : ١٠١٨٥    /    تعداد نمایش : ٢١٨خروج