صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

شورای سلامت و امنیت غذایی

 

 

 

 

 

 

 

بسمه تعالی

شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان رودان با موضوع بیماری ایدز برگزار شد .

 

 

 

 

 


دوشنبه 20 آذر ماه سال جاری جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی در سالن جلسات فرمانداری با حضور نیک طبع معاون فرماندار شهرستان  رودان، دکتر سید طاهر حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان، صالحی معاون بهداشتی ، هاشمی نیا بخشدار مرکزی ، روسای ادارات و دهیاران شهرستان برگزار شد.

شورای سلامت آذر ماه با تمرکز بر دو موضوع اصلی ، شامل تشریح عملکرد و برنامه های انجام شده در خصوص پیشگیری و اطلاع رسانی بیماری ایدز در شهرستان و بررسی وضعیت بیماری هاری در رودان و راههای پیشگیری از آن برگزار شد.

در ابتدای این جلسه  نیک طبع معاون فرماندار رودان به اهمیت جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی اشاره کرد و اظهار داشت: مصوبات جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی در اولویت امور شهرستان می باشند و ادارات موظف به شرکت منظم در این جلسات و  اجرای سریع و جدی مصوبات آن هستند .


 

وی در خصوص بیماری ایدز نیز گفت : قسمت عمده ای از ابتلای به این بیماری ناشی از نداشتن اطلاعات ضروری و آگاهی پایین گروه های مختلف مردم در مورد راه های انتقال و پیشگیری از این بیماری است که با اطلاع رسانی صحیح و گسترده و به دنبال آن پرهیز از انجام رفتار های ( مخاطره آمیز ) ، نسل جوان کشور از چنگال این بیماری ایمن خواهد ماند    . 
در این جلسه دکتر حسینی مدیر شبکه بهداشت رودان نیز گفت : در خصوص اهمیت  پیشگیری و کنترل عفونت HIV/AIDS  و آمار مبتلایان به ایدز و موارد شناسایی شده بیماران در شهرستان و همچنین  تغییر الگوی انتقال بیماری نسبت به سال های قبل با توجه به آخرین آمار کشوری صحبت نمود. وی همچنین در خصوص مصوبات شورای سلامت شهرستان افزود : شورای سلامت شهرستان باید به سمت اجرایی کردن مصوبات حرکت کرده  و خروجی جلسات آن عملیاتی شود.
سپس صالحی معاون بهداشتی شبکه گزارش عملکرد برنامه های انجام شده در خصوص پیشگیری و اطلاع رسانی بیماری ایدز در شهرستان و بررسی وضعیت بیماری هاری و راههای پیشگیری از آن را در قالب پاورپوینت را ارایه نمود .
پس از ارایه گزارش حضار نظرات و راهکارهای خود را مرتبط با موضوعات مطرح شده بیان داشتند و چند مصوبه نیز تصویب گردید که مهمترین آن عبارتند از معرفی رابط بهداشتی از سوی ادارات شهرستان به شبکه بهداشت جهت تسهیل در روند اجرای برنامه های مشترک ، اطلاع رسانی و آموزش سریعتر و موثرتر ، استفاده از ظرفیت طلاب حوزه علمیه خواهران و برادران شهرستان ، بسیج و سفیران سلامت در خصوص اطلاع رسانی و آموزش پیشگیری از بیماری ها ، انجام بازدید های سر زده و بیشتر از آرایشگاه های مردانه و زنانه و ...  .


١٤:١٥ - 1396/09/20    /    شماره : ١٠١٩٢    /    تعداد نمایش : ١٩٥خروج