صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

مانور اطفاء حریق

 

 

 

 

 

 

 

باسمه تعالی

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری مانور اطفاء حریق در شبکه بهداشت شهرستان رودان

مهرداد صالحی معاون بهداشتی شبکه و سرپرست مرکز بهداشت شهرستان رودان : اطفای حریق مجموعه اقداماتی است که برای مقابله با آتش بوسیله خاموش کردن، کنترل و یا هدایت آتش‌های ناخواسته انجام می‌گیرد و اهداف اطفای حریق را حفاظت از سلامت افراد، جلوگیری از آسیب به اموال و حفاظت از محیط زیست عنوان کرد.


به منظور ارتقاء سطح آموزشی کارکنان در ایمنی و آتش نشانی ، کلاس آموزشی اطفاء حریق در شبکه بهداشت شهرستان رودان برگزار شد . در این دوره آموزشی که با حضور پرسنل شبکه و مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی به صورت تئوری و عملی برگزار گردید ، کارکنان با مهارتهای ایمنی ، اطفاء حریق ، انواع حریق و نحوه مواجهه با آن ، انواع خاموش کننده ها و روش استفاده از آنها و نیز کاربرد انواع کپسول های اطفاء حریق آشنا شدند.


مهرداد صالحی گفت : با توجه به اینکه تمامی واحدهای بهداشتی درمانی تابعه مجهز به خاموش کننده های دستی اطفای حریق هستند آموزش عملی جهت استفاده از این دستگاهها در مواقع حریق ، ضروری و لازم می باشد .

گفتنی است در این برنامه ، ابتدا آموزش تئوری توسط کارشناسان آتش نشانی انجام و سپس نحوه عملی اطفای حریق توسط پرسنل انجام شد.


١٣:٥٠ - 1396/09/27    /    شماره : ١٠٢٥٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٣خروج