صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح کلینیک خیریه نورآوران

 

 

باسمه تعالی

 

کلینیک خیریه نورآوران سلامت با همکاری پزشکان فوق تخصص برای ارائه خدمات رایگان چشم پزشکی و دندان پزشکی برای روستائیان شهرستان رودان افتتاح شد.

کلینیک سیار خیریه نورآوران سلامت در روستای آبنما رودان مستقر و برای معاینه و درمان رایگان روستائیان شهرستان در دو تخصص چشم پزشکی و دندان پزشکی ارایه خدمت می نماید .

برای افتتاح این کلینیک احمد محمودی فرماندار شهرستان رودان به همراه دکتر حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان وجمعی از مسئولین ادارات حضور داشتند.

شبکه بهداشت رودان

افتتاح کلینیک با بازدید از اتاق عمل سیار، اتاق اپتومتری و اتاق دندان‌پزشکی کلینیک رقم خورد و بازدیدکنندگان توضیحات مربوط به این کلینیک سیار را از زبان دکتر حسینی و مهندس سعید زرینی نماینده خیریه نورآوران سلامت شرق کشور، شنیدند.

مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان در ابتدای این بازدید گفت :مؤسس اصلی بنیاد خیریه نورآوران سلامت وزیر بهداشت، سید حسن قاضی زاده هاشمی است و جامعه هدف این بنیاد خیریه مردم مناطق محروم سراسر کشور را شامل می شود.

وی در ادامه گفت :

این کلینیک مجهز به تجهیزات مدرن بوده و امکانات آن، همان امکاناتی است که در بیمارستان های فوق تخصصی در حال استفاده است.

شبکه بهداشت رودان

وی با بیان این که جراحان این کلینیک خیریه همگی فوق تخصص هستند گفت این کلینیک برای سه ماه حتی روزهای تعطیل در اینجا دایر شده و مقرر گردیده است در این مدت تعداد 4165 بیمار در تخصص چشم پزشکی و 3218 نفر بیمار در تخصص دندانپزشکی معاینه و درمان رایگان شوند .

مهندس زرینی نیز گفت : همه روزه یک اپتومتریست، یک چشم پزشک و دو دندان پزشک به همراه تیم دستیاران آنها که بومی و از پرسنل شبکه بهداشت هستند در این کلینیک حضور خواهند داشت و روزهایی که به عمل جراحی اختصاص یافته باشد، متخصص بیهوشی، تکنسین بیهوشی و تکنسین اتاق عمل هم حضور پیدا می‌کنند. وی همچنین گفت : روزانه در حدود 80 تا 100نفر در بخش چشم پزشکی و 50 تا 60 نفر در بخش دندان پزشکی ویزیت می شوند.

شبکه بهداشت رودان

وی ادامه داد: این بنیاد با راه اندازی چهار کانکس شامل یک کانکس حامل 2 یونیت دندانپزشکی، یک کانکس چشم پزشکی و یک اتاق عمل سیار و یک کانکس پشتیبانی به افراد مناطق محروم کشور خدمات دندانپزشکی و چشم پزشکی ارائه می دهد.

احمد محمودی فرماندار شهرستان رودان در این بازدید ضمن گفتگوی صمیمانه با پزشکان حاضر در کلینیک به همه آنها خدا قوت گفت و افزود : در جمهوری اسلامی ایران به فرمایش امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری کمک به محرومین از اصلی ترین امور است و تاکید این بزرگواران بر همین امر بوده و است ، لذا همه ما باید در این راه قدم بر داریم .

وی ضمن تشکر از پزشکان و پرسنل کلینیک برای انجام این امر خدا پسندانه که بدون هیچ چشمداشتی انجام میدهند اعلام آمادگی خود را جهت هر گونه همکاری اظهار داشتتند .

 


١٢:١١ - 1396/10/13    /    شماره : ١٠٤٢٩    /    تعداد نمایش : ٢٨٠خروج