صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کلاس آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان

 

 

باسمه تعالی

 

برگزاری کلاس آموزشی اطلاع رسانی بیماریهای آمیزشی – ایدز و انجام برنامه های مراقبت سلامت گروه سنی 29-18 سال برای بیش از 170 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان.

دکتر حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان در این باره گفت : با توجه به اینکه دوران جوانی سن حداکثر فعالیت جنسی است از این رو جوانان در معرض داشتن رفتارهای پرخطر و ابتلا به بیماریهای آمیزشی هستند این در حالی است که بسیاری از جوانان اطلاعات مناسب در زمینه بیماریهای آمیزشی ندارند در همین راستا به همت مراقبین سلامت و کارشناس برنامه جوانان شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان کلاس آموزشی اطلاع رسانی بیماریهای آمیزشی – ایدز و انجام برنامه های مراقبت سلامت گروه سنی 29-18 سال برای 170نفر از دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان انجام شد و در پایان کلاس آموزشی ، رپید تست اچ آی وی از داوطلبان گرفته و به سوالات آنان توسط کارشناسان پاسخ داده شد .

شبکه بهداشت رودان

وی گفت در بخش مراقبت سلامت گروه سنی 29-18 سال فعالیت هایی از قبیل انجام تست قند خون ، اندازه گیری قد و وزن و محاسبه BMI و ... بر ای دانشجویان انجام شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان عنوان کرد: بیماری ایدز، بیماری نشانگان نقص ایمنی اکتسابی اچ ، ‌آی ، وی ، یکی از بیماریهای ویروسی واگیردار است . ویروس اچ آی وی ، قدرت دفاع بدن را در مقابل بیماریها و عفونتها کم میکند.بنابراین تمامی همکاران در شبکه بهداشت ، با هدف گذاری به صفر رساندن افراد آلوده به این ویروس و با این دیدگاه که رسیدن به آن هدف تنها از راه آموزش همگانی میسر خواهد بود تمام تلاش و تجربه خود را در این مسیر به کار گرفته اند و با برگزاری کلاس های متعدد در مقاطع مختلف تحصیلی و در میان اقشار مختلف مردم سعی در ریشه کنی این بیماری و سلامت جامعه دارند .

 


١٣:٥٦ - 1396/10/18    /    شماره : ١٠٤٧١    /    تعداد نمایش : ٣٢٢خروج