صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی

 

 

به نام خدا

 

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان رودان با دستور کار بررسی وضعیت بهداشتی بخش مرکزی شهر رودان برگزار شد .

جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان رودان با دستور کار بررسی وضعیت بهداشتی بخش مرکزی شهر رودان و با حضور احمد محمودی فرماندار ، دکتر حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان، مهندس دورکیش مسئول واحد بهداشت محیط و بخشداران بخش مرکزی ، بیکاه ، جغین و زیارتعلی و کلیه دهیاران بخش مرکزی در سالن کنفرانس فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

در ابتدای این جلسه فرماندار شهرستان رودان ضمن تبریک فرا رسیدن ایام دهه فجر گفت : سلامت مردم از مهمترین مقوله های مورد توجه شورای بهداشت شهرستان و کارگروه سلامت و امنیت غذایی مي باشد و اميدواريم با تعامل و همکاری بین مردم و مسئولین مسائل و مشکلات بهداشتی شهرستان به حداقل رسیده و شاهد تغییرات اساسی در خصوص ارتقاء شاخص های بهداشتی در شهرستان باشیم.

در ادامه دکتر حسینی مدیرشبکه بهداشت و درمان رودان پس از اعلام دستور کار جلسه هدف از برگزاری چنین جلساتی را کاهش مشکلات بهداشتی شهر عنوان کرد و افزود شهرستان رودان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم میکند که شاید عمده علت این مشکلات کمبود تجهیزات و بودجه باشد. وی بان داشت ما مسئولین باید با تامین این امکانات ، نمود ظاهری شهر و نیز سطح بهداشت شهرستان را بالا ببریم .

مهندس دورکیش مسئول بهداشت محیط شهرستان رودان در ادامه به موضوع بهداشت در مقوله آب شرب در روستاها اشاره کرد و گفت : مرکز بهداشت با هماهنگی آب و فاضلاب روستایی و بخشداران در خصوص سلامت آب شرب از جمله کلرزنی به موقع و جلوگیری از آلودگی آن اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار قرار داده است و این موضوع در حال انجام است اما هنوز فرسودگی شبکه آبرسانی در برخی از مناطق بزرگترین عامل تهدید کننده بهداشت و سلامت مردم است .

وی با ابراز تأسف از این که ما زباله‌های فراوانی در این شهر تولید می‌کنیم، افزود: این پدیده مهم‌ترین عنصری است که سلامتی ما را تهدید می‌کند.

مهندس دورکیش ساماندهی و ایجاد انضباط شهری در موضوع جمع آوری و دفع زباله های سطح شهر را از وظایف شهرداری و در روستاها از وظایف دهیاری ها دانست و بر اهتمام جدی در پیگیری آن با همکاری سایر دستگاههای مربوطه تاکید کرد وگفت : برای حل این مشکل باید از ظرفیت رسانه ها و مطبوعات محلی جهت فرهنگ سازی درخصوص تفکیک زباله های خشک و تر استفاده شود و شهرداری نیز مشوق های لازم را در قبال جمع آوری زباله های خشک در نظر بگیرد.

در پایان و پس از تبادل نظر حاضرین، مواردی مصوب شد که از جمله آنها می توان به مواردی هم چون تشکیل اکیپ مشترکی از ادارات شبکه بهداشت ، آب و فاضلاب شهری و روستایی و شهرداری برای بازدید از سطح شهر و روستاها برای بررسی وضعیت آب شرب و دفع زباله ها – تشکیل کمیته فنی جهت اتلاف سگ های ولگرد و ... نام برد .

دکتر حسینی در پايان سخنان خود ضمن تقدير از زحمات بي‌وقفه فرماندار و مسئولین ادارات حاضر در جلسه و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان ، خدمات انجام گرفته از آغاز اجراي طرح تحول نظام سلامت تاکنون را ، نشانه دلسوزي حوزه سلامت در جهت خدمت صادقه به مردم دانست.

 


١٤:٢٣ - 1396/11/15    /    شماره : ١٠٧٠٦    /    تعداد نمایش : ٥٠٥خروج