صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

طرح ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال

 

 

به نام خدا

 

برگزاری جلسه ستادی هماهنگی اجرای طرح ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال در سال 96-97

جلسه ستادی هماهنگی اجرای طرح ایمن سازی تکمیلی فلج اطفال در سال 96-97 با حضور صالحی معاون بهداشتی ، آهسته مسئول واحد بیماری های واگیر و مسئولین واحدهای ستادی در دفتر مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان برگزار شد.

مهرداد صالحی هدف از اجرای این طرح را حفظ دستاوردهای برنامه ریشه کنی فلج اطفال در کشور و شهرستان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه سال ها است که موردی از بیماری فلج اطفال در کشور نداشته ایم و همچنین با عنایت به همجواری کشور ما با دو کشور پولیو آندمیک در مرز شرقی و تردد های بسیار اتباع بیگانه، در هر زمان خطر بازگشت مجدد بیماری به کشور وجود دارد. لذا برای تداوم وضعیت عاری از پولیو ایمن سازی تکمیلی با کیفیت مطلوب ضروری می باشد.

سلمان آهسته مسئول واحد بیماریهای واگیردار با اعلام تاریخ شروع طرح ایمن سازی تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال گفت : مرحله اول طرح از 5 اسفند 96 تا 8 اسفند 96 و مرحله دوم از 18 فروردین 97 تا 21فروردین 1397 می باشد .

وی در این جلسه از مسئولین واحدهای ستادی و ناظرین طرح فلج اطفال سال قبل خواست که پیشنهادات و نظرات خود را برای اجرای بهتر این طرح در امسال را بیان نمایند تا برنامه ریزی قوی و منسجمی برای اجرای هر چه مطلوب تر و پوشش بالای واکسیناسیون تهیه گردد .

مسئول واحد بیماریهای واگیردار شبکه بهداشت و درمان رودان گفت : در مرحله اول این طرح 34111 خانوار و 15193 کودک ایرانی و 175 خانوار و 178 کودک افغانی تحت پوشش قرار میگیرند .

وی اظهار داشت 200 تیم عملیاتی در 5 منطقه شهری ، 4 منطقه سیاری و 12 منطقه روستایی با نظارت 25 ناظر ستادی کار واکسیناسیون فلج اطفال را انجام میدهند .

در این جلسه پیشنهاداتی از سوی حاضرین ارائه گردید و در پایان جلسه مواردی شامل استفاده از ظرفیت های روحانیون و امامان جماعت مساجد جهت اطلاع رسانی طرح و استفاده از ظرفیت های نیروهای داوطلب بسیج و هلال احمر و ... مصوب شد .

 


٠٨:٢٧ - 1396/11/29    /    شماره : ١٠٨٢٦    /    تعداد نمایش : ١٥٥خروج