صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

طرح ایمن سازی تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال

 

 

به نام خدا

 

مراسم افتتاحیه مرحله اول طرح ایمن سازی تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال در شهرستان رودان .

آیین افتتاحیه مرحله اول طرح ایمن سازی تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال با حضور احمد محمودی فرماندار رودان ، حجه الاسلام حاج آقا عدالت تولیت مسجد حضرت ابوالفضل العباس (ع) دکتر حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان ، نماینده اداره هلال احمر ، سرکار خانم ارجمند مدیر مهد و جمعی از مربیان مهد کودک لاله های عباس و مسئولین ستادی شبکه بهداشت و درمان در محل مسجد حضرت ابوالفضل العباس (ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که با قرآن خوانی و اجرای سرود ملی بصورت جمعی توسط کودکان مهد لاله های عباس اجرا گردید فرماندار شهرستان رودان ضمن تقدیر از کلیه دست اندرکاران این مراسم و همچنین مسئولان و مجریان طرح ملی خانه به خانه واکسیناسیون فلج اطفال از جمله پرسنل شبکه و ادارات سطح شهرستان ، گفت : ایران به دلیل اینکه سد محکم مقابل بروز این بیماری باشد ، ناچار به اجرا در آوردن این طرح است تا فرزندان این مرز و بوم دچار فلج شل حاد و فلج اطفال نشوند و بتوانند در آینده نفش مفیدی را در جامعه ایفا کند.

احمد محمودی ابراز کرد: در برنامه های ملی، یک دستگاه به تنهایی متولی نمی باشد و متعلق به آحاد مردم است و همه باید احساس مسئولیت و مشارکت کنیم. وی به افرادی که مأمور انجام طرح واکسیناسیون قطره فلج اطفال هستند توصیه کرد تا در این طرح دقت کافی جهت پوشش تمامی مناطق را داشته باشند. ایشان واکسیناسیون را حق فرزندان ایران اسلامی دانستند و افزودند که دولت و وزارت بهداشت این حق را به خوبی ادا نموده اند .

در ادامه مراسم دکتر حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان رودان گفت : امروزه حفظ و ارتقاء سلامت از مهمترین چالشهای جوامع بشری است. در این راستا واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال از ارکان حفظ سلامت جامعه می باشد. لذا مثل سالیان گذشته و با هدف ریشه کنی فلج اطفال برنامه واکسیناسیون تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال اجرا می گردد.

دکتر حسینی با اشاره به اجرای طرح برای کودکان زیر پنج سال در شهرستان رودان اظهار داشت: این طرح همزمان با سراسر استان هرمزگان و برخی از استان های کشور، در مرحله اول از 5 تا 8 اسفند ماه 96 و در مرحله دوم 18 فروردین تا 21 فروردین ماه 97 اجرا می شود.

وی افزود : پیش بینی می شود 15371 کودک زیر پنج سال در 34276 خانوار ساکن شهرستان رودان در دو مرحله این واکسن را بصورت خوراکی دریافت کنند .

سپس کودکان مهد لاله های عباس نمایش نامه طنزی با عنوان من قطره فلج اطفال هستم را اجرا نمودند و در پایان این مراسم به صورت نمادین به 10 نفر از کودکان زیر 5 سال مهد توسط فرماندار و سایر میهمانان قطره فلج اطفال خورانده شد .


١٤:٣٧ - 1396/12/05    /    شماره : ١٠٨٥٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٤خروج