صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کمیته بهداشت و سلامت محیط زیست

به نام خدا

جلسه کمیته بهداشت و سلامت محیط زیست با موضوع اجرای طرح تشدید بازدید از اماکن تولید و عرضه مواد غذایی و ارائه خدمات بهداشتی به میهمانان نوروزی با حضور مسئولین دستگاههای اجرایی ذیربط شهرستان و به ریاست دکتر حسینی مدیرشبکه بهداشت و درمان رودان برگزار گردید . در ابتدای جلسه دکتر حسینی ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین و تبریک فرا رسیدن سالروز میلاد دردانه رسول اکرم ، دخت گرامیشان حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن ، برنامه ریزی جهت حفظ سلامت و بهداشت مسافرین و همشهریان در ایام نوروز را از اولویت های این کارگروه بیان داشته و با توجه به احتمال افزایش سفرهای نوروزی در سال جدید، بر هماهنگی های بین بخشی جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم تاکید نمود.

وی همچنین گفت : طرح تشدید بازدید از اماکن تولید و عرضه مواد غذایی همزمان با سراسر کشور از 15 اسفند 96 الي 15 فروردين 97 با حضور فعال بازرسین بهداشت محیط از 8 صبح تا 8 شب در تمام ایام هفته با اولویت نظارت بر مراکز و اماکن تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی و مراکز تفریحی، اقامتی و سیاحتی با هدف خدمات رساني بهتر، تامين و ارتقاء سلامت شهروندان، زائران و مسافران اجرا مي شود.

ایشان برخی از مشکلات بهداشتی پیش رو و راه کار های رفع آنها را ارائه نموده و خواستار تعامل سایر ادارات و ارگانها با شبکه بهداشت در راستای بر طرف شدن معضلات بهداشتی شد.

در ادامه مهندس دورکیش بصورت مفصل مشکلات و معضلات بهداشتی شهرستان از قبیل وضعیت پارک ها ، فروشندگان دوره گرد مواد غذایی ، سرویس های بهداشتی عمومی و وضعیت آب شرب مناطق روستایی و اماکن سیاحتی ، زیارتی را تشریح نمودند و از مسئولین دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه خواستند نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص رفع موارد مطرحه شده بیان نمایند .

پس از آن سایر اعضا نقطه نظرات خود را بیان داشتند که پس از بحث و تبادل نظر چندین مصوبه به تصویب رسید . که مهمترین آنها به شرح ذیل می باشد.

  1. مقرر شد در سریع ترین زمان دستورالعمل قانونی با نظر شبکه بهداشت و درمان ، اداره نظارت بر اماکن عمومی ، اتاق اصناف و دامپزشکی جهت ساماندهی فروشندگان دوره گرد در حاشیه مکان های زیارتی ، سیاحتی شهرستان تدوین و در جلسه هفته آینده شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان جهت اجرا پیشنهاد گردد .
  2. مقرر گردید در طول اجرای طرح تشدید بازدید از اماکن تولید و عرضه مواد غذایی که از 15 اسفندماه 96 لغایت 15 فروردین 97 اجرا میگردد ، اکیپ مشترکی از ادارات شبکه بهداشت و درمان ، اداره نظارت بر اماکن عمومی ، اتاق اصناف ، دامپزشکی و اداره تعزیرات هفته ای دو روز بصورت مشترک از واحدهای صنفی شهرستان بازدید نمایند و با متخلفین برابر قانون رفتار نماید.
  3. مقرر گردید شهرداری نسبت به بهسازی سرویس های بهداشتی محل اسکان مهمانان نوروزی ، پارک دولت ، ایستگاه رودان – بندرعباس و نظافت آنها در طول مدت تعطیلات اقدام نماید ... .

 

 

 

 


٠٨:٥٨ - 1396/12/14    /    شماره : ١٠٩٣٣    /    تعداد نمایش : ١٥٤خروج