صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی بیماریهای شغلی

 

 

 

َشبکه رودان

کارگاه آموزشی بیماریهای شغلی (طب کار) در شهرستان رودان برگزار شد .

دکتر نظرنژاد : بیماری های شغلی به علت فعالیت کاری فرد شاغل و در اثر عوامل زیان آور محیط کار بوجود می آید. که تفاوت این نوع بیماری ها با سایر بیماری ها دیگر این است که پیشگیری از آنها آسان و مشخص است.

کارگاه آموزشی یک روزه بیماریهای شغلی (طب کار) ویژه پزشکان شاغل در مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی و کارشناسان ایمنی و بهداشت شغلی رودان در راستای اجرای پروژه سلامت شغلی شاغلین صنایع و کارگاه های خانگی و غیر خانگی و اهمیت انجام معاینات سلامت شغلی شاغلین توسط واحد بهداشت محیط و کار ، با حضور دکتر نظرنژاد مدیر شبکه بهداشت و درمان و توسط دکتر اسحاقی متخصص طب کار و عضو هئیت علمی دانشگاه و مهندس زمردی رئیس گروه سلامت کار در سالن غدیر برگزار شد.

دکتر نظر نژاد در ابتدای این کارگاه آموزشی با اشاره به اهميت سلامت نيروي كار به عنوان اصلي ترين عامل در بهبود اقتصاد و رشد صنایع ، کشاورزی و ... خواستار توجه ویژه کارفرمایان و مدیران به سلامت نیروی کار شد که دستیابی به این مهم با انجام معاینات بدو استخدام و ادواری و توجه به مقوله ایمنی و بهداشت شغلی ممکن می باشد.

دکتر اسحاقی در این کارگاه در خصوص نحوه انجام معاینات سلامت شغلی جهت شاغلین ، بیماریهای شغلی ، دستورالعملها و قوانین مربوط به بیماریهای شغلی برای پزشکان و کارشناس توضیحاتی را بیان نمود .

همچنین مهندس زمردی پیرامون چرخه و فرآیند انجام معاینات سلامت شغلی مواردی را بیان و به سوالات حاضران پاسخ داد .

webdapg.hums.ac.ir

gap.im/webdapg

 


٠٧:٤٧ - 1397/09/24    /    شماره : ١٣٥٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٢١خروج