صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

دهمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی

 

 

 

َشبکه رودان

دهمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان رودان در محل بخشداری رودخانه با محوریت بررسی وضعیت آب شرب ، فاضلاب ، بهداشت مدارس ، نمک نان برگزار شد

دهمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان رودان در محل بخشداری رودخانه با محوریت بررسی وضعیت آب شرب ، فاضلاب ، بهداشت مدارس ، نمک نان و بهداشت محیط بخش رودخانه با حضور دکتر نظرنژاد مدیر شبکه بهداشت ، کاظمی نژاد بخشدار رودخانه ، روسای ادارت و کارشناسان شبکه بهداشت برگزار شد.

دکتر نظرنژاد در این جلسه گفت: پرداختن به مباحث سلامت وامنیت غذایی جامعه بسیار مهم و ارزشمند می باشد و دو نعمت سلامتی و امنیت که انسان تا وقتی آنها را از دست ندهد، قدر و ارزش آن را نمی داند. لذا همه مسئولین و خصوصا متولیان امر بایستی در جهت فراهم نمودن بستر و زمینه سلامت و امنیت غذایی خانواده ها بیش از پیش تلاش نمایند.

در ادامه جلسه دکتر نظرنژاد برخی از مشکلات بهداشتی بخش رودخانه از قبیل دفع غیربهداشتی فاضلاب، کیفیت پایین نان و عدم همکاری اصناف در رفع مشکلات بهداشتی را بیان نمود . وی همچنین از مسئولین دستگاه های اجرایی حاضر در جلسه خواست با بخش بهداشت و درمان جهت انجام برنامه سلامت سنجی کارکنان ادارات بخش رودخانه همکاری نمایند .

کاظمی نژاد بخشدار رودخانه نیز با با اشاره به اینکه سلامت مردم در اولویت اول امور قرار دارد و در این راه هرگونه کم کاری و سهل انگاری از هیچ فردی قابل قبول نخواهد بود افزود: بازدید کارشناسان بهداشت از مراکز مرتبط با سلامت مردم از جمله عرضه کنندگان مواد غذایی باید بطور جدی و مستمر ادامه یابد و ارگان های مرتبط همکاری لازم را با کارشناسان بهداشت مبذول دارند .

سپس هر یک از کارشناسان بهداشت محیط ، مبارزه با بیماری ها و سرپرست مرکز بهداشتی درمانی زیارتعلی دغدغه ها و مشکلات حوزه خود را بیان و پیرامون آن بحث و گفتگو انجام شد و مواردی از جمله انجام سلامت سنجی شاغلین ادارات بخش رودخانه ، صدور کارت سلامت مستخدمین مدارس ، آموزش اصناف و ... مصوب گردید .

webdapg.hums.ac.ir

gap.im/webdapg


٠٨:٠٤ - 1397/10/08    /    شماره : ١٣٦٧٧    /    تعداد نمایش : ١٣٤خروج