صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه شورای بهداشت با موضوع طرح فلج اطفال

 

 

 

َشبکه رودان

جلسه شورای بهداشت شهرستان رودان با موضوع اجرای طرح ایمنسازی تکمیلی فلج اطفال برگزار شد .

جلسه شورای بهداشت شهرستان رودان با موضوع برنامه ریزی و هماهنگی جهت اجرای طرح ایمنسازی تکمیلی فلج اطفال به ریاست نیک طبع معاون فرماندار ، دکتر نظرنژاد دبیر جلسه و مدیرشبکه بهداشت و درمان و با حضور اعضای شورای بهداشت شهرستان برگزار شد .

در ابتدای این جلسه دکتر نظرنژاد گفت : هدف از برگزاری این جلسه، هماهنگی و برنامه‌ریزی با دستگاه های اجرایی شهرستان برای اجرای هر چه بهتر و موثرتر طرح ملی ایمنسازی تکمیلی فلج اطفال است.

وی افزود : به منظور دستیابی به پوشش صد در صدی ایمن سازی کودکان زیر5 سال ایرانی و اتباع خارجی ساکن شهرستان همه دستگاه‌ها باید بسیج شوند تا با اجرای طرح به صورت خانه به خانه توسط تیم‌های سیار در دورترین نقاط روستایی و عشایری ،کودکان واکسینه شوند.

وی گفت برای اجرای هرچه بهتر این طرح ، باید نقاط قوت و ضعف طرح ایمنسازی تکمیلی فلج اطفال در سال گذشته به دقت مرور شود و با استفاده از تجربیات گذشته مشکلات و نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقویت گردد .

دکتر نظرنژاد برلزوم همکاری مسئولین ادارات ، بسیج امکانات و اطلاع رسانی امامان جمعه و جماعات در خصوص هرچه بهتر و کاملتر برگزار شدن طرح تاکید کرد.

وی درخصوص اجرای طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال که در 2 مرحله برگزار می شود، گفت: مرحله ی اول این طرح از تاریخ 97/11/6 لغایت 97/11/9 و مرحله دوم از مورخ 97/۱2/4 لغایت 97/۱۲/7 اجرا می گردد.

نیک طبع معاون فرماندار نیز بیان داشت که شهرستان رودان در مسیر ترانزیت اتباع دو کشور افغانستان وپاکستان قرار دارد و احتمال ورود ویروس وحشی فلج اطفال به کشور وجود دارد ، از این رو باید طرح ملی واکسیناسیون با جدیدت از سوی تمام دستگاه های اجرایی بخصوص شبکه بهداشت و درمان اجرا گردد و کلیه کودکان برعلیه این بیماری واکسینه شوند.

شهرستان رودان با جمعیت 124 هزار نفر دارای 35506 خانوار ایرانی و 140 خانوار غیرایرانی است . 15227 کودک ایرانی و 221 کودک غیر ایرانی در 5 منطقه شهری ، 12 منطقه روستایی و 4 منطقه سیاری تحت پوشش طرح واکسیناسیون فلج اطفال قرار میگیرند .

 

webdapg.hums.ac.ir

gap.im/webdapg


١٤:٤٧ - 1397/11/02    /    شماره : ١٣٩٤٦    /    تعداد نمایش : ١٥٩خروج