صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کلاس آموزشی ایدز و هپاتیت
برگزاری کلاس های آموزشی مبارزه با بیماری ایدز و هپاتیت

بسمه تعالی

 

برگزاری کلاس های آموزشی مبارزه با بیماری ایدز و هپاتیت

 


مشایخی ، کارشناس بیماری های رفتاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان از برگزاری کلاس های آموزشی مبارزه با بیماری ایدز و هپاتیت برای چهار گروه جمعیتی پرسنل اداری، رابطین ادارات و مربیان بهداشت مدارس و دانش آموزان این شهرستان خبر داد و اصلی‎ترین هدف برگزاری این کلاس‎ها را کاهش آسیب‎پذیری افراد جامعه از خطر ابتلا به ایدز عنوان کرد.

 

 

 

مجید مشایخی گفت : به مناسبت هفته اطلاع رسانی ایدز و به منظور حساس سازی و افزایش آگاهی آحاد مردم با موضوع ایدز، اطلاع رسانی مناسب در خصوص این بیماری و اهمیت پیشگیری از آن و همچنین توسعه همکاری های بین بخشی و جلب مشارکت های غیر دولتی و عموم مردم در برنامه های پیشگیری و کنترل اچ آی وی برنامه های مختلف آموزشی در طول این هفته برگزار گردید.

مشایخی اصلی‎ترین هدف برگزاری این کلاس‎ها را کاهش آسیب‎پذیری افراد جامعه از خطر ابتلا به ایدز عنوان کرد و گفت: شرکت‎کنندگان در این کلاس‎ها که ویژه پیشگیری و مبارزه با بیماری های رفتاری است آموزشهای لازم در خصوص آشنایی با خطرات ناشی از این بیماری، نحوه ابتلا شدن و انتقال آن، نحوه برخورد با بیمارانی که نمونه آزمایش ایدز آنها مثبت است و نحوه جلوگیری از ابتلا شدن به ایدز را فرا میگیرند .

وی با اشاره به اینکه در کنار آموزش، اطلاع رسانی در خصوص این بیماری ها برای پیشگیری الزامی است از تهیه و نصب بیش از ده بنر اطلاع رسانی با شعارهفته ایدز سال 95 و توزیع بیش از یک هزار تراکت آموزشی با هدف معرفی خدمات مرکز مشاوره بیماری های رفتاری شهرستان در گروههای هدف مذکور خبر داد.

مشایخی همچنین گفت : در جلسه ای که با همکاران بهداشت محیط و بهداشت مدارس برگزار شد مقرر گردید واحد بهداشت محیط جهت برگزاری کلاس آموزشی برای اصناف به ویژه صنف آرایشگران و واحد بهداشت مدارس جهت برگزاری کلاس آموزشی برای کلیه مدیران مقاطع تحصیلی هماهنگی لازم با اداره اصناف و آموزش و پرورش شهرستان را انجام دهند .

کارشناس بیماری های رفتاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان با توجه به لزوم تدابیر پیشگیرانه و تبلیغات محیطی خاطر نشان کرد: موضوع ایدز صرفاً یک موضوع بهداشتی نیست و دارای ابعاد مخرب اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... نیز است. به همین منظور اطلاع رسانی مناسب در این خصوص با حضور کارشناسان بهداشتی در سطح شهرستان و با همکاری خانه های بهداشت ، مراکز بهداشتی درمانی، بهورزان و رابطین سلامت به اجرا در می آید.

 


٠٨:٣٩ - 1395/09/28    /    شماره : ٦٤٤٧    /    تعداد نمایش : ٢٢٠خروج