صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید ضربتی کارشناسان
بازدید ضربتی کارشناسان تغذیه، سلامت محیط وکارشناس امورکودکان

به نام خدا


بازدید ضربتی کارشناس تغذیه ، کارشناسان سلامت محیط و کار و کارشناس امور کودکان اداره بهزیستی

 

 

 

بازدید ضربتی کارشناس تغذیه ، کارشناسان سلامت محیط و کار و کارشناس امور کودکان اداره بهزیستی از کلیه روستا مهدهای شهرستان رودان وآموزش مربیان روستا مهد ها .

در مورخ 6 ، 7 ، 22 و 28 آذر ماه 95 بازدید ضربتی توسط سرکار خانم شریف پورکارشناس تغذیه ، سرکار خانم ها جمشیدی و کلانتری کارشناسان سلامت محیط و کار شبکه بهداشت ودرمان شهرستان رودان و با حضور سرکار خانم موسوی کارشناس امور تربیتی کودکان اداره بهزیستی از کلیه روستا مهدهای شهرستان بعمل آمد.

 

 

 

در حاشیه این بازدید شریف پورکارشناس تغذیه واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان رودان گفت : کودکان آینده سازان کشور هستند و هرگونه کم توجهی در حفظ و تامین سلامتی آنها باعث بروز ضایعه ای جبران ناپذیر می شود. لذا هدف کلی ما از این بازدیدها ارتقا سطح بهداشت تغذیه ومحيط روستا مهدها به منظور ارتقا سطح سلامت کودکان می باشد.

وی با اشاره به تاثیر مهد کودک بر رشد جسمی، روحی و اجتماعی کودکان، تصریح کرد: آیین نامه بهداشت محیط مهدکودک ها در سال 1381 و روستا مهد در سال 1387 تصویب شد، که فرصت مناسبی جهت ارتقاء سطح بهداشت محیط اینگونه اماکن فراهم شده است.

شریف پور با بیان اینکه مهدکودک از جمله موسساتی است که جمعیت انبوهی از کودکان در سنین پایین را تحت پوشش قرار می دهند؛ ابراز داشت: احتمال انتقال عوامل بیماری زا بین آنها وجود دارد و همچنین از نظر ایمنی و حفاظتی نیز بسیار آسیب پذیر هستند.

وی گفت در این بازدیدهای انجام شده کلیه مدیران و مربیان روستا مهد ها حضور داشتند و برنامه آموزشی روزانه جهت کودکان انجام میشد ، غذای گرم روزانه نیز توزیع میشد ولی اکثرا طبق منوی غذایی نبوده و مقدار غذای تهیه شده جهت کودکان موجود در روستا مهد کافی نبود و کیفیت غذاها و مواد غذایی که در تهیه غذاها بکار میرود مطلوب نمیباشد. که مراتب به مراجع ذیصلاح جهت رفع مشکل ارجاع گردید .

 


١٤:٣٤ - 1395/09/28    /    شماره : ٦٤٥٥    /    تعداد نمایش : ٢١٣خروج