صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

طرح ضربتی تشدید نظارت بر اماکن شهرستان رودان
طرح ضربتی تشدید نظارت بر اماکن

 

 

 

باسمه تعالی

 

 

اجراء طرح ضربتی تشدید نظارت بر اماکن

 

 

 

 

 

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان از 370 مورد بازدید و 7 مورد تعطیلی مراكز تهيه ، تولید و توزيع مواد غذايي فاقد شرايط بهداشتي در 15 روز ابتدای آغاز طرح تشديد سلامت نوروزی خبر داد .

بهداشت محیط رودان

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان در بازدید دکتر خجندی مدیر و صالحی معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان ، روند اجرای طرح تشديد بازديد از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي مورد ارزیابی قرار گرفت .

دکتر خجندی در این بازدیدگفت : با هدف حفظ سلامتي شهروندان در برخورد با مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي فاقد شرايط بهداشتي، هفت واحد صنفي شامل سه باب شیرینی فروشی ، سه باب میوه فروشی و یک باب اغذیه فروشی به علت رعايت نکردن موازين بهداشتي و بی توجهی به اخطارهاي صادره، با دستور مقام قضايي تعطیل و پرونده متخلفان به دادسرا ارجاع شد.

وی اظهار داشت : طرح تشديد بازديد از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي شهرستان رودان ، با اولويت عرضه كنندگان مواد غذايي حساس شامل صنوف غذا و رستوران ها، شیرینی فروشی ها، کارگاه های قنادی ، اغذيه فروشي ها و دیگر مراکز تهیه و توزیع و نيز اماكن عمومي حساس شامل مسافرخانه و محل هاي اسكان موقت مسافران و زیارتگاه ها ، مراکز اقامتی، تفریحی و گردشگری در قالب طرح بسيج سلامت نورزوي، از ابتداي اسفند و ايام نوروز، همراه با سراسر كشور اجرا گردید.

بهداشت محیط رودان

مهردادصالحی معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان نیز در این بازدید بیان داشت : در راستای حفظ سلامت مصرف کنندگان، همشهریان و میهمانان نوروزی این طرح با تأکيد بر نظارت برفرآيند توليد محصولات غذایی از اول اسفند ماه سال جاری آغاز و تا نيمه فروردين 1396 ، در سه شيفت کاري و در بازه های زماني تعيين شده توسط تيم هاي بازرسي کارشناسان بهداشت محیط ، از مراکز توليد و توزيع مواد غذايي بازديد فني و بهداشتي به عمل می آید و اقدامات قانوني در خصوص واحدهاي متخلف و غيرمجاز انجام خواهد شد

بهداشت محیط رودان

صالحی افزود: در اين طرح ، نظارت بهداشتي از سوي کارشناسان بهداشت محیط ، با هدف ارزیابی بهداشتي تمامي مراكز، با تاكيد بر رعايت بهداشت فردي، لوازم و ابزار كار و بهداشت مواد غذايي، انجام مي شود.

وی بازدید بیش از 370 مورد از مراكز تهيه ، تولید و توزيع مواد غذايي و اماکن عمومی و صدور 35 مورد کارت بهداشتی برای شاغلین در این اماکن، انجام 19 مورد نمونه برداری میکروبی از آب آشامیدنی در این مدت را از دیگر اقدامات انجام شده در این طرح برشمرد.

بهداشت محیط رودان

در 15 روز ابتدای اجراء طرح ضربتی تشدید نظارت بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی شهرستان رودان بیش از 370 مورد بازدید از مراکز تهیه و تولید مواد غذایی و اماکن عمومی و بین راهی صورت گرفته و 8 باب واحد صنفی تعطیل گردیده است . 38 مورد اخطاریه بهداشتی نیز در این مدت صادر و به واحدهای صنفی ابلاغ گردید .

 

 


١٤:٠٥ - 1395/12/16    /    شماره : ٧١٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٢٢خروج