صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کشف مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته
کشف مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته

 

 

 

 

به نام خدا

 

 

 

کشف و معدوم سازی بیش از 750 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در هفته اول نوروز 96 در شهرستان رودان .

 

 

 

 

دکتر خجندی مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان :

با حضور فعال بازرسان واحد بهداشت محیط شهرستان رودان و در راستای تشدید نظارت های بهداشتی هدفمند بیش از 460 باب از مراکز و اماکن عمومی خاص مانند مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی، مراکز اقامتی، تفریحی، گردشی ، زیارتی و تاریخی در هفته اول نوروز 96 مورد بازدید قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان رودان ؛ دکتر غلامعلی خجندی افزود: هدف از اجرای طرح تشدید ، نظارت و کنترل دقیق بازرسان بهداشت محیط شهرستان بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و همچنین نظارت دقیق بهداشتی بر اماکن عمومی شامل محل های اسکان مسافران در ایام تعطیلات نوروز و آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی عمومی می باشد.

 

  • جمع‌آوری بیش از 750 کیلو گرم مواد خوراکی و آشامیدنی غیر قابل مصرف در هفته اول تعطیلات نوروزی.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان رودان اعلام داشت ؛ در بازرسی های انجام شده در نیمه اول تعطیلات نوروزی بیش از 750 کیلوگرم مواد خوراکی و آشامیدنی غیر قابل مصرف در شهرستان رودان کشف و معدوم گردید .

دکتر خجندی اظهار داشت: بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت ودرمان شهرستان رودان در همین مدت

 

  • 701 مورد کلر سنجی و نمونه برداری از آب آشامیدنی ،
  • 41 مورد صدور اخطاریه رفع نواقص بهداشتی ،
  • 30 مورد صدور کارت بهداشتی ،
  • 26 مورد برخور د با فروشندگان دوره گرد خودرویی و موتوری و
  • رسیدگی به 26 مورد شکایت مردمی داشته اند .

 

 

  • بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی تا پایان تعطیلات نوروزی به صورت ویژه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: این بازرسی ها به صورت ویژه تا پایان تعطیلات نوروزی به صورت شبانه روزی در جای جای شهرستان رودان انجام می شود تا مسافران و مهمانان عزیز بتوانند در سلامت کامل غذای خود را تامین کنند و با خاطره ای خوش به شهر خود بازگردند. 

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان رودان گفت : بازرسین واحد بهداشت محیط اهتمام ویژه ای در بحث بازدید و تامین سلامت زائرین اماکن مقدسه بخصوص زیارت سید سلطان محمد داشته اند و بصورت روزانه از کشتارگاه ، آشپزخانه ، سیستم فاضلاب و سرویس های بهداشتی آن بازدید و توصیه های لازم را به متولیان این زیارتگاه ارائه داده اند .

همچنین پرسنل بهداشت محیط کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی منطقه زیارت سید سلطان محمد را مورد بازرسی قرار دادند .

وی گفت : تعدادی بنر آموزشی در مورد چگونگی تهیه مواد غذایی از اماکن معتبر، خرید نکردن از اغذیه فروشان دوره گرد، اطمینان از برچسب اصالت و سلامت کالا و نکات بهداشتی ایمنی تهیه و در معرض دید همشهریان و میهمانان گرامی نصب شده است .


 


٠٩:٣٣ - 1396/01/09    /    شماره : ٧٣٥٩    /    تعداد نمایش : ٢٣٤خروج