صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

تغذیه باشیرمادر
تغذیه باشیرمادر

 

 

 

باسمه تعالی

 

 

برگزاری کمیته شهرستانی ترویج تغذیه با شیر مادر شهرستان رودان ، با حضور ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان برگزار گردید.

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری کمیته شهرستانی ترویج تغذیه با شیر مادر شهرستان رودان ، با حضور ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان، ریاست محترم بیمارستان امام علی (ع)، معاونت محترم بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ، مدیر داخلی محترم بیمارستان امام علی (ع) ، متخصص محترم اطفال ، کارشناس مسئول سلامت خانواده شهرستان ، مترون محترم ومسئول محترم بخش زنان بیمارستان امام علی (ع) ،کارشناس محترم شیر مادر شهرستان ، کارشناس تغذیه شبکه بهداشت ، در دفتر مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان در تاریخ 96/3/24 اولین کمیته شهرستانی ترویج تغذیه با شیر مادر سال 96 شهرستان رودان جهت بررسی مشکلات برنامه ترویج تغذیه با شیر مادر در شهرستان ، با حضور 17 نفر از اعضای محترم این کمیته برگزار گردید.

در ابتدای امر سرکار خانم فرقانی (کارشناس شیر مادر شهرستان ) از دوره شیرخوارگی به عنوان حساس ترین مراحل زندگی انسان یاد نموده و افزودد:" شیر مادر اساسی ترین ماده ای است که می تواند به تنهایی تمامی نیازهای تغذیه ایی شیرخوار را از بدو تولد تا پایان شش ماهگی تامین نموده و تداوم آن همراه با غذای کمکی در طول سال دوم عمر می تواندضمن پیشگیری از بسیاری از بیماریهای دوران کودکی ، بهترین الگوی رشد و تکامل را فراهم آورد". ایشان همچنین به ارائه گزارش بازدیدهای انجام شده از بیمارستان دوستدار کودک شهرستان و کلنیک مشاوره ترویج تغذیه با شیر مادر پرداخته و در پایان با تبادل نظر و هم اندیشی افراد حاضر در موارد ذیل به عنوان اهم مصوبات کمیته فوق اعلام گردید:

  1. لزوم نصب سیاست مدون "ترویج تغذیه با شیر مادر " در معرض دید کارکنان بیمارستان و ابلاغ به آن ها
  2. کلیه کارکنان بیمارستان به منظور کسب مهارتهای لازم برای اجرای "سیاست ترویج تغذیه با شیر مادر "آموزش های قبل از خدمت و حین خدمت دریافت نمایند و مستندات آموزشی در دفتر پرستاری بایگانی گردد.
  3. لزوم برقراری تماس "پوست با پوست "مادر و نوزاد بلافاصله پس از تولد
  4. لزوم آغاز تغذیه با شیر مادر در یک ساعت اول پس از تولد مگر در مواردی که طبق دستور پزشک معالج منع شیردهی وجود داشته باشد.
  5. آموزش روش تغذیه با شیرمادر و چگونگی حفظ و تداوم شیردهی (در صورت بیماری مادر یا شیرخوار، اشتغال مادرو...)به مادران شیرده


١٠:١٠ - 1396/04/03    /    شماره : ٨٢٧٤    /    تعداد نمایش : ٢٢١خروج