صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

ثبت خدمات در سامانه یکپارچه بهداشت
ثبت خدمات در سامانه یکپارچه بهداشت(سيب)

 

 

 

باسمه تعالی

 

 

بررسی روند ثبت خدمات در سامانه یکپارچه بهداشت(سيب) در شهرستان رودان.

 

 

 

 

 

 

مهرداد صالحی معاون بهداشتی شبکه بهداشت شهرستان رودان : سامانه یکپارچه بهداشت(سيب) در راستای اجرای برنامه های طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و لزوم مکانیزه شدن تمامی پرونده‌های بهداشتی و حذف پرونده کاغذی به‌ منظور ثبت بهتر و دقیق تر خدمات اجرا شده است.

به منظور ضرورت ارتقای نظام فناوری اطلاعات،ایجاد پرونده الکترونیک سلامت و اجرای منظم و بهینه ی سامانه ی یکپارچه بهداشت ، جلسه بررسی وضعیت ثبت خدمات در سامانه یکپارچه بهداشت(سیب) در شهرستان رودان با حضور معاون بهداشتی ، مسئول ستاد گسترش و کارشناسان مراکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی برگزار شد.

به گفته صالحی معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان این جلسه با هدف بهره مندی از تجارب و دستاوردهای کاربران برتر سامانه در شهرستان و آگاهی به هنگام از مشکلات موجود و پیش بینی راه حل های ممکن و نظارت و پایش مستمر فرایندهای ارائه خدمات و چگونگی اجرای بهینه و منظم ثبت و گردش اطلاعات در «سامانه یکپارچه بهداشت» و ساماندهی و تکمیل زیر ساخت ها انجام شد.

در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت ورود اطلاعات در این سامانه ارائه و وضعیت مراکز بهداشتی درمانی در ورود اطلاعات و جایگاه شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان درسطح استان بررسی شد.

در این جلسه صالحی معاون بهداشتی شبکه راه کارهایی برای پوشش بهتر این سامانه در سطح شهرستان ارائه نمود و مقرر شد تمامی همکاران در جهت بهبود ثبت خدمات در سامانه یکپارچه بهداشت قدم بردارند .

صالحی در رابطه با سامانه سیب به روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان رودان گفت : این سامانه با هدف الکترونیکی کردن پرونده های بهداشتی خانوار و ثبت دقیق مراقبت‌های بهداشتی و خدمات پزشک خانواده طراحی شده است و در آن کلیه مراکز، پایگاه‌ها، خانه‌های بهداشت و همچنین کارکنان شاغل در حوزه ستادی بهداشت تعریف شده‌اند. همچنین همه خدمات بهداشتی و مراقبت‌های سلامت به صورت آنلاین در این سامانه الکترونیکی ثبت می‌شود و یکی از مزیت های اصلی این سامانه دسترسی آسانتر به اطلاعات بهداشتی جهت بررسی نقاط قوت و ضعف و استفاده از اطلاعات دقیق تر در برنامه ریزی های بهداشتی است .


١٠:٥٦ - 1396/04/11    /    شماره : ٨٣١٠    /    تعداد نمایش : ١٩٤خروج