صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

هفته بدون دخانیات
هفته بدون دخانیات

 

 

 

باسمه تعالی

 

 

دکتر خجندی : ما تمام تلاشمان را برای اجرای سیاست های موثر بر کاهش مصرف دخانیات و ارتقاء سطح آگاهی عمومی به ویژه جوانان و نوجوانان نسبت به مضرات استعمال دخانیات انجام میدهیم .

 

 

 

 

 

 

 

برنامه های هفته بدون دخانیات 1396 شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان

 

دکتر خجندی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان ، اقدامات برنامه ریزی شده به مناسبت هفته بدون دخانیات سال 1396 در این مرکز را بیان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان، دکتر خجندی اعلام کرد: نصب بنر در معابر عمومي، توزيع پوستر در اماكن عرضه مواد غذايي، اماكن عمومي و ادارات، تشكيل كلاس‎هاي آموزشي برای کارکنان مراكزبهداشتی و درمانی ، درج شعارها با مضمون عوارض دخانيات در سربرگ مکاتبات اداری و بازديد از اماكن عمومي به منظور جلوگيري از استعمال دخانيات و عرضه قليان از جمله اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان در هفته ملي بدون دخانيات امسال می باشد .

وی گفت : هر ساله برنامه های هفته ملی بدون دخانیات از تاریخ 4 لغایت 10 خرداد برگزار میگردید که امسال بخاطر مقارن شدن با ماه مبارک رمضان ، این برنامه ها از 10 لغایت 16 تیرماه و با شعار "دخانیات، تهدیدی برای توسعه و سلامت" برگزار میشود .

وی گفت : در این هفته اقدامات و فعالیتهایی جهت ارتقاء سطح آگاهی عمومی به ویژه در بین نسل جوان، نوجوان و زنان کشور که هدف اصلی صنایع تولید کننده محصولات دخانی هستند صورت می گیرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان گفت : در سال گذشته هفت مرکز عرضه قلیان و مواد دخانی در شهرستان رودان شناسایی و توسط اکیپی متشکل از نمایندگان شبکه بهداشت ، تعزیرات حکومتی ، اداره صنعت ، معدن و تجارت ، اتاق اصناف و اداره نظارت بر اماکن عمومی بازدید و پلمپ گردید . همچنین از عرضه مواد دخانی در تمام مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی توسط شبکه بهداشت و درمان جلوگیری بعمل آمد و در این راستا مقدار 300 بسته سیگار ، 130 بسته طعم قلیان میو ه ای و 50 بسته پان جمع آوری گردید .


١٢:٢٤ - 1396/04/11    /    شماره : ٨٣١٦    /    تعداد نمایش : ١٩٦خروج