صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

سیگار یک معضل اجتماعی است
همایش ( دخانیات ، تهدیدی برای همه )

 

 

 

باسمه تعالی

 

 

به مناسبت هفته بدون دخانيات ( 10 تا 16 تیرماه ) همايش آموزشي با عنوان ( دخانیات ، تهدیدی برای همه ) در شهرستان رودان برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

دکتر خجندی : سیگار یک معضل اجتماعی است که باعث تغییر در سیمای مرگ در ایران و جهان شده است و وظیفه ماست که با توجه به این تغییرات سازوکارهای صحیح مبارزه با این معضل را در نظر بگیریم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان همایش ( دخانیات ، تهدیدی برای همه ) به مناسبت هفته جهانی بدون دخانیات با حضور دکتر خجندی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان ، صالحی معاون بهداشتی ، دکتر علیمی روانپزشک ، دورکیش کارشناس بهداشت محیط و مسئولین ادارات محیط زیست ، صنعت ، معدن و تجارت و نمایندگان شهرداری و فرمانداری ، اتاق اصناف و با حضور سفیران سلامت شهرستان، در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) شبکه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر خجندی ضمن خوش آمد گویی به حضار ، در خصوص هفته بدون دخانیات و اهداف آن که همانا اطلاع رسانی حساس سازی موضوع دخانیات برای گروههای خاص و عموم جامعه میباشد ایراد سخنرانی نمودند .

دکترخجندی

وی در این خصوص گفت :

در دنیا تعداد افرادی که به گونه ای به سیگار آلوده اند حدود یک میلیارد و سیصد میلیون نفر می باشد که حدود 4 میلیون نفر از مصرف کنندگان به سیگار از عوارض ناشی از آن رنج می برند و به گونه ای میتوان گفت که در دنیا هر 7 ثانیه یک نفر به دلیل ابتلا به عوارض قلبی ریوی و یا سرطانها جان خود را از دست می دهند. از طرف دیگر در کشور خود ما سالانه در حدود 50 هزار نفر جان خودشان را از عوارض سیگار و دخانیات از دست می دهند پس می توان نتیجه گرفت سیگار یک معضل اجتماعی است که باعث تغییر در سیمای مرگ در ایران و جهان شده است و وظیفه ماست که با توجه به این تغییرات سازوکارهای صحیح مبارزه با این معضل را در نظر بگیریم.

در ادامه این مراسم دکتر علیمی متخصص روانپزشکی بیمارستان امام علی (ع) رودان ، مهندس دورکیش کارشناس بهداشت محیط شهرستان و سرکار خانم بهارستانی کارشناس بهداشت روان موضوعاتی با عنوان تشریح سموم سیگار و اثرات سوء این سموم بر بدن و سایر اندامها ، کنترل دخانیات و قانون ماده 13کشوری و اقدامات معطوف به کاهش تقاضا و روانشناسی گرایش به استعمال دخانیات و مواد مخدر بیان داشتند .


٠٨:٥١ - 1396/04/14    /    شماره : ٨٣٤٤    /    تعداد نمایش : ٢٧٧خروج