صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کلاس آموزشی سامانه الکترونیکی سیب
برگزاری کلاس آموزشی سامانه الکترونیکی سیب

 

 

 

باسمه تعالی

 

 

 

 

 

برگزاری کلاس آموزشی سامانه الکترونیکی سیب در شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان

 

 

 

 

 

کلاس آموزشی سامانه سیب از روز شنبه مورخ 96/4/31 به مدت چهار روز در سالن اجتماعات امام خمینی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان برگزار میگردد

در این کلاس آموزشی که با همت واحد گسترش و ارتقاء شبکه و همکاری کارشناسان محترم شرکت دانش پارسیان برگزار شد،کلیه پرسنل در سطوح پزشکان ، ماما ها ، کارشناسان ستادی ، مراقبین سلامت و بهورزان شرکت نمودند.

مهرداد صالحی معاون بهداشتی شبکه ضمن تشکر از حضور شرکت کنندگان ، هدف از برگزاری این کلاس آموزشی را ثبت صحیح اطلاعات الکترونیکی خانوارها در سطح شهرستان دانسته و بیان کردند با راه‌اندازی این برنامه نرم‌افزاری جامع ، تمام اطلاعات مربوط به خانوارها و اقدامات انجام شده جهت هر یک از افراد خانوار در خانه‌های بهداشت، پایگاهها و مراکز سلامت در این سامانه ثبت می گردد.

وی در ادامه در خصوص نتایج حاصل از راه اندازی سامانه سیب گفت :

  1. با راه اندازی این سامانه از اسفند ماه 1394 در کشور و ایجاد پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان ، اهدافی از جمله تحقق عدالت اجتماعی و دسترسی عادلانه عموم شهروندان به خدمات سلامت با کیفیت و مدیریت شده در سراسر کشور میسر شد .
  2. ارائه هوشمند خدمات سلامت به افراد بر اساس ویژگیهای فردی (سن، جنسیت، بیماری، بارداری و ...) بر مبنای برنامه های ملی سلامت ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بصورت فعال با امکان رصد دائم گروه های در معرض خطر (نوزادان و کودکان، خانمهای باردار ، سالمندان و ...) انجام مشود .
  3. هم اکنون با تجمیع آنلاین اطلاعات سامانه سیب در ستاد دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی در هر استان و در سطح بالاتر در ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، امکان مدیریت اطلاعات بهداشتی و درمانی بصورت آنلاین برای مدیران، سیاست‌گزاران و متولیان امر فراهم گردیده است که کمک شایانی به تشخیص به موقع نیازها و مشکلات و تهدیدهای حوزه سلامت در هر یک از مناطق جغرافیایی کشور مبتنی بر اطلاعات صحیح میدانی می نماید.


٠٩:٠٠ - 1396/05/07    /    شماره : ٨٦٠٩    /    تعداد نمایش : ١٩٦خروج