صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کلاس آشنایی با بیماری تب کریمه کنگو
برگزاری کلاس آشنایی با بیماری تب کریمه کنگو

 

 

 

باسمه تعالی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری کلاس آشنایی با بیماری تب کریمه کنگو ویژه قصابان شهرستان رودان

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان، یک دوره کلاس آموزشی آشنایی با بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو ویژه قصابان در محل سالن اجتماعات غدیر مرکز بهداشتی درمانی امام خمینی (ره) برگزار شد.

شبکه رودان

رضا زارعی کارشناس واحد بهداشت محیط شهرستان رودان هدف از برگزاری این کلاس آموزشی ویژه صنف قصابان شهرستان رودان را آشنایی و ارتقای سطح آگاهی قصابان با علائم، راههای انتقال و راههای پیشگیری از تب کریمه کنگو عنوان کرد.

شبکه رودان

وی گفت: با شروع فصل گرما، ویروس تب کریمه کنگو که یکی از بیماریهای مشترک بین انسان و دام می باشد از طریق گزش کنه قابلیت انتقال و شیوع بیشتری پیدا می کنند وکسانی که همواره با دام و فراورده های دامی در تماس هستند نیازمند مراقبت بیشتری هستند ، در همین راستا جلسه آموزشی ، توجیهی با قصابان برگزار شد.

در این جلسه زارعی کارشناس واحد بهداشت محیط شهرستان رودان در مورد این بیماری توصیه ها و نکاتی را تذکر و یادآوری نمود و بر لزوم رعایت موازین بهداشتی جهت جلوگیری و پیشگیری از ابتلا به این بیماری تأکید گردید.

شبکه رودان

رضا زارعی در تشریح بیماری گفت : این ویروس معمولا از طریق گزش کنه و یا تماس با خون یا ترشحات لاشه دام و انسان آلوده به دام و افراد دیگر که دارای زخم و جراحاتی هستند منتقل می شود. عدم رعایت بهداشت و حفاظت شخصی در کشتارگاه و کشتار غیر بهداشتی و خارج از کشتارگاه بدون حضور ناظرین شرعی و بهداشتی و قاچاق دام یکی از مخاطرات جدی انتقال این ویروس و بیماری به انسان بویژه قصابان و کارکنان کشتارگاه های دام می باشد. لذا این گروه از افراد شاغل باید مجهز به وسایل حفاظت شخصی از قبیل کلاه، دستکش، چکمه، عینک و روپوس یا لباس کار مخصوص باشند.

 


٠٩:٢٨ - 1396/05/07    /    شماره : ٨٦١١    /    تعداد نمایش : ١٨٩خروج