صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

تغذیه باشیرمادر

 

 

 

 

 

باسمه تعالی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری کلاس آموزشی با عنوان ترویج تغذیه با شیر مادر جهت رابطین سلامت (بمناسبت هفته جهانی شیر مادر 10-16 مرداد ماه 96)

در تاریخ 96/5/15 کلاس آموزشی در خصوص ترویج تغذیه با شیر مادر ( بمناسبت هفته جهانی شیر مادر) برای رابطین سلامت در محل سالن امام خمینی (ره) توسط کارشناس برنامه کودکان ( سرکار خانم فرقانی) و کارشناس برنامه تغذیه ( سرکار خانم شریف پور) با حضور 29 نفر از رابطین سلامت برگزار گردید.

درابتدای این جلسه آموزشی کارشناس برنامه تغذیه شهرستان به نقش رابطین سلامت در ارتقاء ترویج تغذیه باشیر مادر وتغذیه صحیح مادر شیرده در شیردهی موفق تاکید نمودند.

ایشان همچنین اذعان داشتند مادر شیرده نیاز به یک حمایتگر دلسوز، برای راهنمایی و آموزش در مورد مشکلات شیردهی دارد و چه بهتر که این حمایتگر ، یک رابط سلامت آگاه و از خود مردم باشد.همچنین ایشان مطالب آموزشی در خصوص نحوه تغذیه مادر باردار و شیرده را ارائه نمودند.

در ادامه این جلسه آموزشی کارشناس کودکان شبکه بهداشت سرکار خانم فرقانی در خصوص ترویج تغذیه با شیر مادر خصوصا تغذیه انحصاری در شش ماه اول پس از تولد تاکید نمودند، ایشان تاکید کردند تغذیه انحصاری با شیر مادر موجبات رشد همه جانبه کودک و آسایش خیال و آرامش مادر شیرده خواهد بود.

در ادامه مبحث سرکار خانم فرقانی به لزوم تشکیل گروههای حمایتی توسط رابطین سلامت جهت حمایت هرچه بیشترمادران شیرده تاکید نمودند. اعم مطالب آموزش داده شده توسط ایشان به شرح ذیل می باشد:

  • مزایای تغذیه باشیر مادر برای کودک ومادر
  • روش صحیح دوشیدن شیر ونگهداری شیر دوشیده شده وتغذیه با فنجان برای کودکانی که مجبورند ساعاتی را دور از مادر باشند
  • نقش حمایتگرها به ویژه همسران ورابطین سلامت در ترویج تغذیه با شیر مادر خصوصا در مورد مادرهای شاغل
  • تامین سلامت کودکان محروم از شیر مادر
  • روش آموزش عملی وضعیت صحیح در آغوش گرفتن کودک حین شیردهی
  • باورهای غلط در خصوص تغذیه با شیر مادر


١٢:١٤ - 1396/05/17    /    شماره : ٨٧٤٤    /    تعداد نمایش : ١٧٦خروج