صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

توزیع مرحله دوم سبد غذایی

 

 

باسمه تعالی

 

توزیع مرحله دوم سبد غذایی اهدایی مقام معظم رهبری ویژه مادران باردار و بی بضاعت شهرستان رودان .

در راستای برنامه حمایتی تغذیه ای بنیاد علوی زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری به منظور حمایت از زنان نیازمند باردار و شیرده روستایی که هردوماه یکبار انجام می شود ، در مرحله دوم طرح تعداد 450 سبد کالا با همکاری واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت در مرکز سلامت جامعه امام خمینی (ره) شهرستان رودان توزیع شد.

مهرداد صالحی معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان هدف از این برنامه را ارتقاء سطح سلامت تغذیه ای زنان باردار و شیرده عنوان کرد و افزود:غذایی که در دوران بارداری مصرف می شود نیازهای تغذیه ای مادر و همچنین رشد جنین را تامین نمی کند و متاسفانه محرومیت های اقتصادی و درآمد پایین خانوار نیز در بسیاری از موارد منجر به کاهش توان خرید مواد غذایی مناسب و با ارزش می شود.

وی گفت:در این برنامه مادران باردار نیازمند به حمایتهای غذایی از ابتدای ماه چهارم بارداری تا شش ماه پس از زایمان به مدت 12 ماه تحت پوشش این برنامه قرارمی گیرند و هر 2 ماه یکبار سبد غذایی حمایتی را دریافت می کنند . مادران باردار نیازمند توسط مراکز بهداشتی درمانی و خانه های بهداشت بر اساس دستوالعمل شناسایی و جهت دریافت کالا به شبکه بهداشت و درمان شهرستان معرفی می شوند.

صالحی اظهار نمود: مادران باردار و شیرده که دارای کم خونی، وزن‎گیری نامطلوب، حاملگی‌های چند قلو و فاصله کم بین زایمان و بارداری دوم داشته باشند و یا مادر باردار شکم سوم که دارای مشکل حادی باشد به عنوان افراد واجد شرایط شناسایی می‌شود.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان در پایان ضمن تقدیر از بنیاد خیریه علوی گفت: این اقدام خدمتی قابل تقدیر است که توسط این بنیاد ارائه شده است که باعث ارتقاء سلامت مادران باردار و شیرده و نیز ممانعت از تولد کودکان کم وزن می شود .

صالحی افزود این سبد حمایتی حاوی 14 قلم شامل: برنج، ماکارونی، لوبیا چیتی، بلغور گندم،نخود،عدس، تن ماهی، سویا، پنیر، مرغ، خرما، روغن مایع، حلوای ارده ،عسل و ... می باشد.


١٣:٣٤ - 1396/05/29    /    شماره : ٨٨٥٠    /    تعداد نمایش : ١٤٦خروج