صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه کمیته فنی بهداشت محیط

 

 

باسمه تعالی

 

برگزاری جلسه کمیته فنی بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان.

کمیته فنی بهداشت محیط با موضوع بررسی وضعیت آب و فاضلاب شهر رودان در محل دفتر مدیریت شبکه بهداشت شهرستان رودان با حضور دکتر خجندی مدیر شبکه ، صالحی معاون بهداشتی ، دورکیش مسئول واحد بهداشت محیط ، صباحی جانشین مدیریت آب و فاضبلاب روستایی (آبفار) و دهباشی معاون اداره آب و فاضلاب شهری (آبفا) شهرستان برگزار گردید.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان رودان در ابتدای این جلسه تصریح کرد: هر ساله با شروع فصل گرما و آماده شدن محیط برای رشد و انتشار میکروبها ، با افزایش بیماری های منتقله از آب و غذا روبرو می شویم که انواع عفونت ها ( از جمله وبا ) و مسمومیت های غذایی را در پی دارد و این موضوع باعث صرف هزینه های زیاد برای بیمــــاران، خانواده های آنان و هدر رفتن سرمایه های کشور می شود که با نظارت و پیشگیری می توان جلوی بسیاری از این هدر دادن سرمایه های ملی را گرفت.

وی گفت با توجه به موارد گفته شده ، این جلسه را برگزار نمودیم تا در مورد موضوعاتی از جمله فاضلاب شهری، کنترل کیفی آب شرب شهرستان و سالم سازی آب شرب روستایی بحث و چاره اندیشی نماییم .

در ادامه یوسف دورکیش مسئول واحد بهداشت محیط شهرستان گزارشی از مشکلات مشاهده شده در خصوص ترکیدگی لوله های آب در چندین محله از شهر رودان ، فاضلاب بلوار انقلاب ، وضعیت پیشرفت فیزیکی احداث تصفیه خانه شهرستان ، بهبود وضعیت کلر زنی آب شرب روستایی و ... در قالب اسلاید ارائه نمود .

در این جلسه نمایندگان ادارات آبفا و آبفار شهرستان ضمن استقبال از برگزاری این جلسه گزارشی از روند اقدامات انجام شده درخصوص رفع نواقص در خصوص کلر زنی و آب رسانی به روستاهای فاقد سیستم لوله کشی ،خبر از تعویض بیش از 30 کیلومتر لوله های قدیمی و فرسوده روستایی با لوله های نو و استاندارد دادند .

پس از بحث وگفتگو مقرر شد شبکه بهداشت و درمان و اداره آبفار موضوع تامین بودجه برای تعویض لوله های آزبستی را در شورای سلامت شهرستان مطرح و پیگیری نمایند و همچنین مقرر شد اگر کارشناسان بهداشت محیط در روستایی حین نمونه گیری کلر آب ، با کلر صفر مواجه شدن همزمان با تماس با مسئولین شبکه ، نماینده اداره آب و فاضلاب روستایی را نیز جهت رفع سریع نقص مطلع سازند تا از بروز بیماری های عفونی مثل وبا و ... پیشگیری شود .


١٣:٥٦ - 1396/05/29    /    شماره : ٨٨٥٢    /    تعداد نمایش : ٢٩٦خروج