صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کشف ۲۹۹ بطری عرقیجات گیاهی تاریخ مصرف گذشته

باسمه تعالی

کشف ۲۹۹ بطری عرقیجات گیاهی تاریخ مصرف گذشته در بازدید از عطاری های شهرستان رودان

صالحی گفت: طی بازدیدی که توسط کارشناسان بهداشت محیط و اموردارویی شبکه بهداشت و درمان شهرستان از عطاری ها انجام شد تعداد ۲۹۹ بطری عرقیجات گیاهی تاریخ مصرف گذشته و مقداری داروی غیر مجاز کشف شد.

صالحی افزود : عطاری ها تنها مجاز به عرضه و فروش گیاهان دارویی به صورت بالک های حجیم و باز و فرآورده های گیاهی با بسته بندی مجاز می باشند بنابراین عرضه و فروش هر گونه دارو اعم از داروهای چاقی و لاغری ، ترک اعتیاد ، مکمل های ویتامینی و ... و همچنین تجویز و فروش هر گونه داروی ترکیبی و دست ساز اعم از گیاهی و شیمیایی غیر مجاز بوده و به دلیل دخالت در امر پزشکی تخلف محسوب می شود و برابر قانون رفتار خواهد شد.

شبکه رودان

صالحی گفت: متاسفانه در حال حاضر علاوه بر فروش داروهای مذکور ، شاهد عرضه و فروش طیف وسیعی از داروهای قاچاق (فاقد مجوز قانونی از سازمان غذا و دارو) غیر مجاز و داروهای مخدر در عطاری ها هستیم.

شبکه رودان

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان رودان افزود: کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان از طریق بازدیدهای مستمر و با هدف ممانعت از عرضه اقلام دارویی، بهداشتی و آرایشی غیرمجاز در عطاری ها بر این صنف نظارت دارند و با متخلفین برابر قانون رفتار خواهند کرد.

شبکه رودان


٠٨:١٥ - 1396/06/20    /    شماره : ٩٠٥٧    /    تعداد نمایش : ٢١٤خروج