صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه برون بخشی با موضوع مناسبتهای بهداشتی

 

 

 

 

به نام خدا
جلسه برون بخشی با موضوع مناسبتهای بهداشتی مهرماه 96 دردفتر مدیریت شبکه بهداشت ودرمان شهرستان رودان برگزار گردید.

در این جلسه که به ریاست دکتر خجندی و با حضور صالحی معاون بهداشتی و مسئولین واحدهای مبارزه با بیماریها ، سلامت خانواده ، بهداشت محیط و همچنین با حضورنمایندگان ادارات ورزش و جوانان ، بهزیستی، فرھنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی ، کمیته امداد ، دانشگاه آزاداسلامی ودانشگاه پیام نور برگزار شد.


صالحی معاون بهداشتی شبکه در این جلسه گفت : سعی داریم با همکاری ادارات و با طراحی و تدوین برنامه ھایی معنوی ، مذھبی و آموزشی به دلیل مقارن شدن ماه مهر با ماه محرم و ایام سوگواری آقا اباعبدالله الحسین (ع) و در راستای تبیین مناسبت های بهداشتی این ماه از جمله هفته ملی کودک با شعار ((هر کودک نشانی خداست)) ، هفته ملی سلامت سالمندان با شعار " آينده اي بهتر با مشاركت سالمندان "، روزجهانی تخم مرغ و روزجهانی غذا با ھمکاری ادارات مرتبط برنامه ھایی از جمله درج پیام به مناسبتهای مختلف بهداشتی درسربرگ نامه های اداری ، برگزاری کلاسهای آموزشی برای گروههای هدف درمحله ها ، مدارس ، مهدکودک ها توسط تیم سلامت و در روستا ها توسط مراقبین سلامت برگزار گردد .

وی گفت با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی مقرر شد توسط ائمه جماعات درمساجد درخصوص نقش کودکان در خانواده و نقش تربیتی والدین در رشد کودکان و مقایسه آن با نقش کودکان درواقعه عاشورا سخنانی ایراد شود .

صالحی افزود : همچنین در این جلسه به درخواست نمایندگان دانشگاه آزاد و پیام نور رودان مقرر گردید ارزیابی سلامت جوانان مشغول به تحصیل در این دو مرکز توسط شبکه بهداشت انجام شود .

در پایان این جلسه کلیه نمایندگان ادارات در خصوص فراخوان افراد تحت امر خود جهت ارائه خدمات بهداشتی ،درمانی و آموزشی قول مساعد داده و تعدادی از آنها نیز در خصوص در اختیار گذاشتن فضای آموزشی مناسب برای برگزاری این کلاس ها اعلام همکاری نمودند . معاون بهداشتی شبکه نیز از نمایندگان ادارات خواست جهت تسریع در روند ارائه خدمات بهداشتی ، درمانی و آموزشی هر اداره یک نفر از پرسنل خود را به عنوان رابط بهداشتی انتخاب و به شبکه بهداشت معرفی نماید .

 

 

 

 

 

 


٢٢:٠١ - 1396/07/14    /    شماره : ٩٣٣١    /    تعداد نمایش : ٢٩٣خروج