صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

یک وعده غذای گرم
یک وعده غذای گرم

 

 

به نام خدا

 

افتتاحیه برنامه ارائه روزانه یک وعده غذای گرم در مهدهای روستایی شهرستان رودان .

مهرداد صالحی معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان از افتتاح طرح ارائه یک وعده غذای گرم در روستا مهدهای این شهرستان خبر داد.

برنامه افتتاحیه یک وعده غذای گرم بصورت نمادین در یکی از روستا مهدهای شهرستان رودان با حضور رییس اداره بهزیستی شهرستان سرکار خانم جاودان ، سرکار خانم شریف پور کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان و مسئولین محلی برگزار شد.

صالحی با اشاره به هدف کلی ارائه یک وعده غذای گرم در روستا مهدها اظهار کرد: این طرح با هدف بهبود وضعیت تغذیه کودکان سه الی شش سال خانواده های نیازمند در مناطق محروم و روستایی اجرا می شود.

وی بیان داشت : آموزه های دینی پیرامون تغذیه کودکان ، بر اهمیت و نقش تغذیه صحیح در امر تعلیم و تربیت و تقویت نسل های آینده جامعه بخوبی تاکید کرده است .

وی ضمن تشکر از بهزیستی برای همکاری در اجرای این طرح و با اشاره به لزوم مشارکت همگانی جامعه در بحث تغذیه سالم کودکان گفت باید در زمینه اگاهی رسانی به جامعه ، خصوصا به مسئولین و والدین باید برنامه ریزی نموده و گامهای موثری برداریم.

وی با اشاره به اینکه تغذیه ، عامل اصلی ، حیات و زنده ماندن است و با در نظر داشتن این مساله کـه فقر یکـی از دلایل بروز سوءتغذیه در گروه‌هاي آسیب‌پذیر مانند کودکان زیر شش سال است گفت : بنابراین بهبـود وضـع تغذیـه کودکان در سن رشد، راهکار اساسی در راستای ارتقای سلامت ، بهبود رشد فیزیکی و ذهنی و پرورش کودکان زیر شش سال است و اساس توسعه‌پایدار در جوامـع بـه کودکـان سـالم بسـتگی دارد.

شبکه رودان


١١:٠٢ - 1396/07/16    /    شماره : ٩٣٥٥    /    تعداد نمایش : ٢٣٥خروج