صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

آیین نامه مقررات بهداشتی و تغذیه کودکان
آیین نامه مقررات بهداشتی و تغذیه کودکان

 

 

به نام خدا

 

برگزاری جلسه آموزشی با موضوع آیین نامه مقررات بهداشتی و تغذیه کودکان برای 60 نفر از مربیان مهدکودک های شهرستان رودان .

مهندس دورکیش : با شروع ماه مهر و باز شدن مدارس و حضور نونهالان ، کودکان و دانش آموزان در مراکز آموزشی بخصوص مهد کودک ها ، رعایت اصول بهداشتی توسط مسئولین مراکز آموزشی - تربیتی و والدین می تواند از شیوع بسیاری از بیماریهای واگیر و غیر واگیر پیشگیری کند .

صبح امروز جلسه آموزشی با موضوع تشریح آیین نامه مقررات بهداشتی و تغذیه کودکان برای مربیان وسرپرستان مهدکودک ها توسط مسئول و کارشناسان واحد بهداشت محیط در سالن اجتماعات امام خمینی (ره) با حضور مسئولین و مربیان مهدهای کودک شهرستان رودان برگزار گردید .

در ابتدای این جلسه مهندس یوسف دورکیش مسئول واحد بهداشت محیط شهرستان رودان گفت : با شروع ماه مهر و باز شدن مدارس و حضور دانش آموزان در مراکز آموزشی و تجمع تعداد زیادی از جمعیت در محل های خاص ، رعایت بیش از پیش اصول بهداشتی توسط مسئولین مراکز آموزشی - تربیتی و والدین را میطلبد تا از شیوع بسیاری از بیماریهای واگیر و غیر واگیر پیشگیری کند .

وی اظهار داشت مربیان و مسئولین مهدکودک ها باید خود را ملزم به رعایت این قوانین بدانند . گاها پیش آمده والدین کودک بیمار و سرما خورده خود را به مهدها سپرده اند و پذیرش آنها از سوی مربیان موجبات شیوع گستره بیماری در میان کودکان مهد گردیده است . حال به این بیاندیشید که اگر کودکی با بیماری هایی از جمله سرخک ، سرخچه و سایر بیماری های واگیر دار پذیرفته شوند چه خسارت عظیمی و حتی غیرقابل جبرانی را متوجه جامعه خواهید کرد .

دورکیش در ادامه گفت : وقتی که کارشناسان بهداشت محیط به مهد کودک ها می آیند و تمامی پارامترها و مولفه های لازم در یک مهد از جمله میزان نور ، تهویه ، ایمنی سیستم های گرمایشی و سرمایشی کلاسها، بهداشت آبخوری ها و توالتها ، محل نگهداری شیر و مواد خوراکی و ایمنی راهروها و مکان بازی وسایل بازی مهد کودک ها را مورد بررسی قرار میدهند و توصیه های لازم و موارد نقص را به اطلاع مسئولین این آموزشگاه ها میرسانند توقع ما این است که سریعا این موارد نقص رفع گردد .

مسئو واحد بهداشت محیط شهرستان رودان افزود: بازدید از مراکز آموزشی و مهدها به صورت منظم و هر سه ماه یکبار توسط واحد بهداشت محیط انجام می شود ولی رفع مشکلات بهداشتی این مراکز مثل مشکلات سرویس بهداشتی ، استاندارد شدن وسایل بازی مهد کودکها و فضای آموزشی بخصوص در مناطق روستایی نیاز به همکاری بیشتر سایر ادارات مثل آموزش و پرورش ، اداره بهزیستی و سایر ادرات مرتبط دارد.

در ادامه این جلسه باقری کارشناس واحد بهداشت محیط آیین نامه ها و قوانین بهداشت محیط در رابطه با مهد کودک ها را تشریح و به پرسش های حاضران پاسخ داد .


١١:١٧ - 1396/07/16    /    شماره : ٩٣٥٦    /    تعداد نمایش : ٢٦٤خروج