صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه مدیریت بحران زلزله زیارتعلی
جلسه مدیریت بحران زلزله زیارتعلی

 

 

به نام خدا

 

برگزاری جلسه مدیریت بحران در پی رویداد زلزله 5/5 ریشتری در حوالی شهر زیارتعلی شهرستان رودان

به دنبال وقوع زلزله پنج و نیم ریشتری در بخش زیارتعلی ، جلسه مدیریت بحران بلافاصله در ساعت ۸ صبح توسط تیم بحران در محل مرکز بهداشت شهرستان رودان به سرپرستی صالحی معاون بهداشتی و با حضور مسئولین واحدهای بهداشت محیط ،۸ خانواده ، گسترش ، مبارزه با بیماری ها ، بهداشت روان و سایر اعضای ستاد بحران تشکیل گردید.

در این جلسه معاون بهداشتی شبکه گزارشی از وضعیت موجود در منطقه و اقدامات اولیه صورت گرفته بیان نمود و گفتند خوشبختانه این زلزله تلفات انسانی نداشته بررسی های بیشتر در حال انجام است .

در ادامه پس از بحث و تبادل نظر اعضا ، نسبت به آمادگی و ارائه خدمات مناسب و نیز ارزیابی مناطق آسیب دیده توسط اعضای کمیته برنامه ای تعریف گردید.

صالحی گفت : طبق این برنامه مقرر گردید اعضای کمیته ، آمادگی کامل و حضور فعال جهت ارائه خدمات داشته باشند و انجام اقدامات مداخله ای جهت کاهش آلام و صدمات آسیب دیدگان ناشی از زلزله بلافاصله بعد از اعلام نتیجه ارزیابی اکیپ های اعزامی توسط واحدهای مرتبط، واحد بهداشت محیط ، مبارزه با بیماری ها، بهداشت روان بر اساس شرح وظایف تعیین شده اقدام آنی بعمل آورند .

همچنین مقرر گردید علاوه بر آماده باش کامل واحدها ، اکیپی از اعضا به محل حادثه اعزام و بر فعالیت مراکز و واحدهای بهداشتی درمانی منطقه نظارت نمایند .

مقرر گردید اعضاء جلسه بررسی های لازم را انجام داده و لیست کمبودهای واحدهای تحت پوشش در منطقه حادثه را در اسرع وقت اعلام و تجهیزات را کامل نمایند .


٢٠:١٠ - 1396/08/01    /    شماره : ٩٦١٠    /    تعداد نمایش : ٢٧٢خروج