صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه شورای بهداشت
جلسه شورای بهداشت

 

 

به نام خدا

 

جلسه شورای بهداشت شهرستان رودان با موضوع بررسی وضعیت آب و فاضلاب شهری و روستایی تشکیل شد .

پنجمین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان رودان به مدیریت محمودی فرماندار و به دبیری دکتر حسینی مدیر شبکه بهداشت و درمان و با حضورمسئولین ادارات شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه فرماندار شهرستان رودان ضمن تشکر از اقدامات ثمربخش دکتر خجندی مدیر سابق شبکه در بخش بهداشت و درمان ، به دکتر حسینی مدیرجدید تبریک گفت و برای وی آرزوی توفیق در راه خدمت به مردم محروم را خواستار شد .

در ادامه دکتر حسینی با توجه دستور کار جلسه گفت : هر ساله با شروع فصل پاییز و شروع کود دهی مزارع و باغات با کودهای حیوانی و هجوم مگس ،محیط برای رشد و انتشار میکروبها آماده شده و بیماری های منتقله از آب و غذا افزایش می یابد که انواع عفونت ها ( از جمله وبا ) و مسمومیت های غذایی را در پی دارد و این موضوع باعث صرف هزینه های زیاد برای بیمــــاران، خانواده های آنان و هدر رفتن سرمایه های کشور می شود که با نظارت و پیشگیری می توان جلوی بسیاری از این هدر دادن سرمایه های ملی را گرفت.

شبکه رودان

وی در ادامه گفت با توجه به موارد گفته شده ، این جلسه را برگزار نمودیم تا در مورد موضوعاتی از جمله فاضلاب شهری، کنترل کیفی آب شرب شهرستان و سالم سازی آب شرب روستایی بحث و چاره اندیشی نماییم .

در ادامه یوسف دورکیش مسئول واحد بهداشت محیط شهرستان گزارشی از مشکلات مشاهده شده در خصوص ترکیدگی لوله های آب در چندین محله از شهر رودان ، فاضلاب نقاطی از مسکن مهر ، وضعیت پیشرفت فیزیکی احداث تصفیه خانه شهرستان ، بهبود وضعیت کلر زنی آب شرب روستایی و ... در قالب اسلاید ارائه نمود .

سپس علی محمودی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی ضمن ارائه گزارش عملکرد خود در خصوص رفع نواقص ، خبر از اصلاح و تعویض بیش از 98 درصد از شبکه آبرسانی روستایی شهرستان با الویت روستای سرجوییه تا پایان سال جاری را داد .

در ادامه این جلسه مواردی از جمله ساماندهی وضعیت غیربهداشتی بازار ماهی فروشان ، تشدید نظارت بر عرضه مرغ و ماهی ، تعیین مکان و تجهیز بوفه مدارس و ... مصوب گردید و مقرر شد تا پایان فصل پاییز این موارد رفع نقص و اجرایی و گزارش آن به فرماندار ارائه شود .

 


١٤:٠٣ - 1396/08/08    /    شماره : ٩٧٠١    /    تعداد نمایش : ٢٤٥خروج