صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه آموزشی با عنوان بلوغ
جلسه آموزشی با عنوان بلوغ

 

 

به نام خدا

 

جلسه آموزشی با عنوان بلوغ در دختران در مدرسه دخترانه شاهد شهرستان رودان برگزار شد .

سرکار خانم فرقانی : نوجوانی بعنوان یکی از مهم ترین و سرنوشت ساز ترین دوران زندگی هر فرد می باشد که سپری کردن موفق آن ، تضمین آینده سالم تری را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان جلسه آموزشی در خصوص بلوغ در دختران و بررسی مشکلات مربوط به آن، در مدرسه دخترانه شاهد شهرستان رودان ، با حضور مربیان ، والدین و دختران دانش آموز این مدرسه توسط کارشناس سلامت خانواده شبکه بهداشت ، برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آموزشی کارشناس سلامت خانواده شهرستان سرکار خانم فرقانی ، ازنوجوانی بعنوان یکی از مهم ترین و سرنوشت ساز ترین دوران زندگی هر فرد نام برد که سپری کردن موفق آن ، تضمین آینده سالم تری را به دنبال خواهد داشت.

ایشان همچنین اضافه نمودند که در این دوران ،نوجوان تغییرات مهم و سریعی را تجربه می کند که برخی از این تغییرات جسمانی، هیجانی و اجتماعی می باشد.ایشان همچنین از بلوغ به عنوان نقطه عطفی در زندگی یادنموده که یک حادثه ناگهانی نبوده و به یک باره اتفاق نمی افتد.

شبکه رودان

آگاهی داشتن از تغییرات دوران بلوغ از چند جنبه اهمیت دارد، یکی این که اطلاع از تغییرات جسمی و چگونگی حفظ بهداشت جسمی این دوران، عامل مهمی در حفظ و افزایش تندرستی و پیشگیری از برخی بیماری هاست.این آگاهی سبب ایجاد نگرش مثبت، افزایش اعتماد به نفس و آرامش نوجوانان می شود.

در طی این جلسه آموزشی ابتدا مراحل بلوغ به دانش آموزان، آموزش داده شد و پس از آن به سولات پرسیده شده توسط ایشان و مادران حاضر در جلسه آموزشی فوق پاسخ داده شد .

 


١٣:٤٦ - 1396/08/15    /    شماره : ٩٧٧١    /    تعداد نمایش : ١٩٣خروج