صفحه اصلی > واحدها > بهداشت محیط > آرشیواخباربهداشت محیط 


  چاپ        ارسال به دوست

هفته بدون دخانیات 1395 شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان
برنامه های هفته بدون دخانیات 1395 شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان

هفته بدون دخانیات 1395

مهندس دورکیش كارشناس مسئول بهداشت محيط و حرفه‎اي شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان ، اقدامات برنامه ریزی شده به مناسبت هفته بدون دخانیات سال 1395 در این مرکز را بیان کرد. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان، مهندس دورکیش اعلام کرد: نصب بنر در معابر عمومي، توزيع پوستر در اماكن عرضه مواد غذايي، اماكن عمومي و ادارات، تشكيل كلاس‎هاي آموزشي برای کارکنان مراكزبهداشتی و درمانی ، درج شعارها با مضمون عوارض دخانيات در سربرگ مکاتبات اداری و بازديد از اماكن عمومي به منظور جلوگيري از استعمال دخانيات و عرضه قليان از جمله اقدامات واحد بهداشت محیط شهرستان در هفته ملي بدون دخانيات امسال می باشد . مهندس دورکیش گفت : 31 ماه می مصادف با 10 خرداد سالروز جهانی بدون دخانیات است و شعار امسال ( قلیان ، سمی برای سلامت خانواده ) اعلام گردیده است .

وی گفت : در کشور ما چهارم تا دهم خرداد به عنوان هفته ملی بدون دخانیات نامگذاری شده است . در این هفته اقدامات و فعالیتهایی جهت ارتقاء سطح آگاهی عمومی به ویژه در بین نسل جوان، نوجوان و زنان کشور که هدف اصلی صنایع تولید کننده محصولات دخانی هستند صورت می گیرد.

مهندس دورکیش گفت : در سال گذشته هفت مرکز عرضه قلیان و مواد دخانی در شهرستان رودان شناسایی و توسط اکیپی متشکل از نمایندگان شبکه بهداشت ، تعزیرات حکومتی ، اداره صنعت ، معدن و تجارت ، اتاق اصناف و اداره نظارت بر اماکن عمومی بازدید و پلمپ گردید . همچنین از عرضه مواد دخانی در تمام مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی توسط شبکه بهداشت و درمان جلوگیری بعمل آمد و در این راستا مقدار 300 بسته سیگار ، 130 بسته طعم قلیان میو ه ای و 50 بسته پان جمع آوری گردید .


١٣:٠٩ - 1395/03/05    /    شماره : ٤٨١٧    /    تعداد نمایش : ١٠٩٢خروج