صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

ستاد کرونا 22 آذر 1400
ستاد کرونای آذرماه با هدف بررسی وضعیت شیوع کرونا در شهرستان رودان برگزار شد .

ستاد کرونای آذرماه شهرستان رودان برگزار شد .

فرماندار رودان : با توجه به اثربخشی مطلوب واکسیناسیون کرونا ، همشهریان عزیز رودانی دوز سوم را نیز به سرعت دریافت کنند .

ستاد کرونای آذرماه شهرستان رودان به ریاست دکتر غلامپور فرماندار و با حضور نیک طبع معاون سیاسی فرمانداری ، دکتر علیمراد مدیر شبکه بهداشت و دبیر ستاد مقابله با کرونا ، محبی رییس اداره دامپزشکی و سایر اعضاء تشکیل شد .

در ابتدای این جلسه مدیر شبکه بهداشت و درمان ضمن تشریح وضعیت شیوع کرونا در یک هفته اخیر در شهرستان از آغاز واکسیناسیون دوز سوم کووید 19 خبر داد و گفت : افراد بالای 40 سالی که واکسن های سینوفارم ، برکت یا بهارات در نوبت های اول و دوم دریافت کرده اند و سه ماه از تزریق دوز دوم آنها گذشته به مراکز تجمیعی واکسیناسیون برای تزریق دوز سوم مراجعه کنند .

فرمانده رودان و رییس ستاد کرونای شهرستان با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا  اثربخشی مطلوبی بر کاهش ابتلا ، بستری بیماران و مرگ و میرهای ناشی از کرونا داشته از شهروندان درخواست کرد برای دریافت دوز سوم واکسن به مراکز تجمیعی مراجعه نمایند .

وی در زمینه طرح قرنطینه هوشمند نیز گفت : در این طرح کارمندانی که حداقل یک دوز واکسن را تاکنون تزریق نکرده‌اند اجازه ورود به محل کار را نخواهند داشت و غیبت برای آنان لحاظ خواهد شد و واحدهای صنفی نیز باید تصویر کارت واکسن خود را در محل کسب خود نصب نمایند و بدون داشتن کارت واکسیناسیون اجازه فعالیت ندارند.

در پایان این جلسه محبی رییس دامپزشکی شهرستان با توجه به آغاز فصل مهاجرت پرندگان و شیوع بیماریهای منتقله از پرندگان به انسان ، اظهار داشت : با شروع فصل سرما  پرندگان مهاجر به مناطق گرمسیر آمده و بخش عمده ای از آنها فصل زمستان را در تالاب ها سپری می کنند که این موضوع احتمال شیوع ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را افزایش می دهد و با توجه به قرار داشتن شهرستان رودان در مسیر مهاجرت این پرندگان باید تدابیر لازم جهت پیشگیری از شیوع ویروس آنفلوآنزای مرغی اندیشیده شود .

اخبار شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان 🆔    https://rnhn.hums.ac.ir/

@webdapg


١٣:٥٢ - 1400/09/22    /    شماره : ٢٦١٧٤    /    تعداد نمایش : ١٩١خروج