صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کمپین اطلاع رسانی ایدز 1400 - رودان
کمپین اطلاع رسانی و پیشگیری از ایدز 1400 شهرستان رودان

انجام 521 تست HIV در کمپین اطلاع رسانی و پیشگیری از ایدز در رودان

 

دکتر عباس علیمراد مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان از انجام 521 تست HIV در کمپین یک ماهه اطلاع رسانی و پیشگیری از ایدز در شهرستان خبر داد و افزود : در راستای اطلاع رسانی و پیشگیری از ابتلا به  HIV  و ایجاد حساسیت به موضوع ایدز با توجه به شیوع  کرونا و غفلت جامعه از سایر بیماریها و مخاطرات ، واحد مبارزه با بیماریهای واگیر دار شبکه بهداشت  اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی  ، انجام تست های HIV و  استقرار آمبولانس مشاوره و انجام تست ایدز در مناطق پرتردد نمود .

وی اظهار داشت : در این مدت بیش از 30 کلاس و کارگاه آموزشی در کارگاهها ، گلخانه ها ، مدارس متوسطه دوم ، دانشگاه و ادارات در سطح شهر و بخشها و روستاها توسط کارشناسان مبارزه با بیماریها و مشاوران برگزار و 521 تست داوطلبانه HIV  اخذ گردید . همچنین با همکاری واحد بسیج جامعه پزشکی شهرستان  یکدستگاه آمبولانس با نصب پوسترهای اطلاع رسانی ایدز در مناطق پرتردد شهری و روستایی مستقر و ضمن اخذ تست  ، مشاوره های رایگان در خصوص ایدز و رفتارهای پرخطر را ارائه کرد .

دکتر عباس علیمراد افزود : *خطر ایدز* همچنان وجود دارد اما ویروس ایدز دیگر عفونتی ترسناك نیست، همه می توانند با *خیال راحت ، رایگان و کاملاً محرمانه آزمایش دهند* و بعد از 20 دقیقه از نتیجه آزمایش مطلع شوند، اگر مبتلا بودند با شروع مصرف دارو و توجه به اصول مشاوره های تخصصی، بعد از مدتی به حدی تعداد ویروس در بدنشان كم می شود كه دیگر ناقل ویروس ایدز محسوب نمی شوند و زندگی كاملا معمولی خواهند داشت.

وی بیان داشت : *مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری مرکز خدمات جامع سلامت امام خمینی (ره) واقع در میدان جمهوری اسلامی ، جنب نمایندگی ایران خودرو (قاسمی) ، آماده ارائه مشاوره های رایگان ، محرمانه و تخصصی در خصوص ایدز و بیماریهای رفتاری می باشد* .

اخبار شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان 🆔    https://rnhn.hums.ac.ir/

@webdapg

 

 


١٢:٢٤ - 1400/09/24    /    شماره : ٢٦٢٢٩    /    تعداد نمایش : ١٤٩خروج