صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه اضطراری بارندگی دی ماه 1400
فرماندار رودان : بیمارستان و مراکز بهداشتی درمانی روستایی آمادگی لازم برای مواجهه با بحران و حوادث احتمالی را داشته باشند .

جلسه اضطراری کمیته پيشگيري ، هماهنگي و فرماندهي پاسخ به بحران در رودان برگزار شد

 

جلسه اضطراری کمیته پيشگيري ، هماهنگي و فرماندهي پاسخ به بحران شهرستان رودان با سه موضوع پیشگیری از شیوع سویه جدید کرونا با نام ( امیکرون ) ، اتخاذ راهکارهای لازم جهت پیشگیری از بروز خسارات در مواجهه با بارندگی های پیش رو و انجام اقدامات ضروری جهت مقابله با تکثیر پشه آئدس مهاجم و بيماريهاي منتقله از آن  در شهرستان برگزار شد .

در این جلسه که با حضور فرماندار ، مدیر شبکه بهداشت ، رییس بیمارستان امام علی (ع) ، فرماندهی سپاه و نیروی انتظامی ، بخشداران ، شهرداران و مدیران دستگاه های اجرایی تشکیل شد ، دکتر علیمراد مدیر شبکه بهداشت در خصوص پشه آئدس و مخاطرات آن اظهار داشت : مناطق مرطوب ، لاستیک های فرسوده  و مستعمل ، آب های راکد و فاضلاب از جمله عمده ترین مناطق رشد آئدس است و بهسازی محیط و ارائه آموزشهای بهداشتی به مردم مهم ترین عامل درجهت کنترل این پشه است . وی بیان کرد : فعالیت و گزش این پشه بیشتر در روز انجام میشود و در کمترین میزان آب راکدی که در لاستیک های فرسوده ، سطل های زباله ، سینی های زیر کولر و ... یافت شود قادر به زیست ، تخم ریزی و تکثیر است . پشه آئدس عامل انتقال بیماریهای خطرناکی همچون تب دانگی ( تب استخوان شکن ) ، چیکونگونیا و زیکا است .

دکتر خواجه رییس بیمارستان امام علی (ع) رودان نیز با تشریح وضعیت کرونا در شهرستان ، از به صدا در آمدن زنگ های خطر با افزایش مراجعات بیماران دارای علائم مشکوک به امیکرون خبر داد و گفت : جامعه احساس عادی شدن شرایط را دارد و لذا از حیث به‌کارگیری ماسک و رعایت فاصله اجتماعی و یا سایر مقرراتی که باید رعایت شود ضعیف عمل می کنند و این بسیار خطرناک است .  مردم باید تزریق دوز سوم را حتماً در دستور کار قرار دهند زیرا این کار باعث افزایش ایمنی در سطح جامعه می شود و هچنین دستگاههای تبلیغاتی و اطلاع رسانی مردم را نسبت به موج ششم کرونا که خزنده و بی صدا جامعه را در برمیگیرد حساس نمایند .

 

دکتر غلامپور فرماندار رودان در خصوص پشه آئدس اعلام کرد : کلیه دستگاه‌های اجرایی، نهادها وگروه‌ها با شبکه بهداشت در جهت مهار این پشه خطرناک همکاری کنند تا با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از تحمیل هزینه‌های گزاف جانی و مالی به جامعه جلوگیری شود.

 

وی در خصوص بارندگی های پیش رو  نیز ضمن تأکید بر لزوم آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران و دستگاه های خدمات رسان شهرستان در روزهای آینده افزود: بر اساس تجربه وقوع سیل در سنوات گذشته، تمهیدات لازم از جمله لایروبی رودخانه و پاکسازی مسیل ها در دستور کار ادارات ذیربط قرار گرفته و همچنین بیمارستان و مراکز بهداشتی درمانی روستایی آمادگی لازم برای مواجهه با بحران و حوادث احتمالی را داشته باشند .

اخبار شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان   🆔 https://rnhn.hums.ac.ir 

@webdapg

 


١٠:٣٨ - 1400/10/11    /    شماره : ٢٦٤٠٢    /    تعداد نمایش : ١١٦خروج